Ostali sportovi

Hrvatski paraolimpijci vraćaju se s nizom medalja iz Lignana

Sportnet • subota, 21.03.2015.

Danas je u finalnim nadmetanjima u ekipnoj konkurenciji naš par Vjekoslav Gregorović i Pavao Jozić u finalu kategorije 6. stojeći svladao kombinaciju Rumunja Bobi Simonea i Švicarca Valentina Kneusa s 3:2.

Naš drugi par Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić, kategorije 3. sjedeće, u srazu s Turkinjama Nergiz Altintas i Hatice Duman izgubile su u finalu rezultatom 2:3 i tako osvojile srebro.

Tomislav Špalj s Belgijcem Bartom, u kategoriji 5. sjedeći, osvojio je broncu.

Iz talijanskog Lignana naši reprezentativci vraćaju se s dva pojedinačna zlata Sandre Paović i Mirjane Lučić, zlatom Pave Jozića i Vjekoslava Gregorovića, srebrom Anđele Mužinić i Helene Dretar Karić te srebrom Tomislava Špalja.

Sljedeće natjecanje za naše stolnotenisače bit će 25. i 26. travnja na Državnom prvenstvu u Varaždinu.