Ostali sportovi

Iva Radoš osvojila srebro posljednjeg dana Europskog taekwondo prvenstva u olimpijskim kategorijama

Sportnet • nedjelja, 29.03.2015.

Posljednjeg dana Europskog taekwondo prvenstva u olimpijskim kategorijama koje se održava u ruskom Nalčiku hrvatski su natjecatelji osvojili još dva odličja te ukupno Prvenstvo završili s pet medalja oko vrata.

Iva Radoš iz zagrebačkog Metalca je u kategoriji +67 kilograma osvojila srebro, a Vedran Golec iz Jastreba u kategoriji +80 broncu.

Europsko prvenstvo u olimpijskim kategorijama imalo je G1 status te je pobjednicima nosilo 10 bodova u borbi za Rio, srebrni je prikupio šest, a brončani 3.60 bodova.

Nakon ovog natjecanja bit će poznati i svi putnici za Europske igre u Bakuu jer se prema svjetskom rankingu od 1. travnja zaključuje popis i dijele pozivnice za prve europske igre. Pred seniorskom reprezentacijom preostao je tek nastup na Prvenstvu Hrvatske te završne pripreme uoči Svjetskog prvenstva sredinom svibnja u Rusiji u Čeljabinsku.