Domžale 27 8 7 12 33:42 31
Mura 27 8 5 14 35:40 29
Potrošnik 27 3 6 18 18:59 15
Feroterm Pohorje 27 2 5 20 17:54 11

Maribor je proteklog vikenda potvrdio da je samo korak do naslova prvaka. Treba mu još samo sedam bodova da i teoretski osigura krunu. U 27. kolu slovenske Si.Mobil lige HIT Gorica se pobjedom 3:0 osvetila Olimpiji za poraz u jesenskom djelu (0:4). A, Olimpiji je to već deseto kolo bez pobjede!

Od danas možete na stranicama Sport Neta pratiti i događanja u slovenskom nogometu preko izvještaja i vijesti našeg dopisnika iz Slovenije. U nastavku možete pročitati najvažnije izvještaje iz proteklog 27. kola Prve slovenske lige, odnosno Si.Mobil slovenske lige.

Rudar – Potrošnik 2:0 (1:0)
Odlučio već prvi napad.

Velenje – Velenjski su se nogometaši opet namučili s ekipom s dna ljestvice, koja se u Velenju nije branila, ali isto tako nije ni bila posebno opasna.
Rudar je srećom po domaćina poveo već u prvom napadu. Poslije udarca iz kornera Sulejmanović je bio najviši u skoku, lopta je pogodila vratnicu, zatim još jednog gostujučeg igrača te tako završila u golu. Do drugog gola su gledatelji morali čekati čak do 68. minute, iako su domaći prije toga imali još nekoliko prilika. Strijelac drugog pogotka je bio Gajser, koji se odlučio za udarac, vratar Kuzma je loptu odbio, ali samo nazad do Gajsera koji je u drugom pokušaju glavom bio uspješniji. Potrošnik je u cijeloj utakmici imao samo jednu jedinu priliku, ali zato je u 83. minuti "zaslužio" crveni karton. Isključen je bio Kokaš zbog udarca jednog od domaćih igrača.

HIT Gorica – SCT Olimpija 3:0 (0:0)
Olimpija nastavlja sa svojom tragedijom

Nova Gorica – Gorica se pobjedom 3:0 osvetila za poraz u jesenskom djelu prvenstva u Ljubljani (4:0).
Nakon dugo vremena su gledatelji na tribinama stadiona u N. Gorici uživali u dobrom nogometu. Medju njima je bio i izbornik slovenske reprezentacije Srečko Katanec. U izjednačenom prvom poluvremenu više su od igre imali igrači HIT Gorice, koji su bili opasni posebno preko Vulića. Olimpija je najljepšu priliku propustila preko Osterca, koji je bio sasvim neraspoložen za igru. U nastavku HIT Gorica je povela već u 48. minuti, kad je kratko dodavanje Vulića iskoristio Vili Bečaj. U 65. minuti je obrana Olimpije zastala, Žlogar se "prošetao" pred vratima Olimpije i lobom povisio vodstvo na 2:0. Olimpija je neuspješno protestirala zazivajući zaleđe.
Samo deset minuta poslije Gorica je postigla i treći pogodak. Slobodan udarac je izvodio Alomerović i lijepo pronašao Ribarića, koji je ubacio pred vrata, a Žlogar je iz blizine pogodio.
Gosti su bili u drugom dijelu igre najbliže pogotku preko hrvata Dasovića, Žežlja i na kraju Kosića, no rezultat se nije promijenio.

CMC Publikum - Domžale 0:0
Publikum oštećen za nedosuđen pogodak?

Celje – Utakmica bez golova je postala zanimljiva tek u posljednjim minutama igre. Domaći igrač Mlinar je najprije iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, i u sudačkom produžetku još i gredu. Loptu je glavom odbio Jožef, ali mnogi (posebno gledatelji) su vidjeli isto - loptu iza gol linije!
"Gol, sigurno je bio gol," tvrdio je na pressici domžalski trener Mihajlo Petrović. "Ako bi se nama to dogodilo, isto bih rekao, da je bila lopta iza gol linije!" odgovorio je Nikola Ilievski. Prvo poluvreme je bilo dosadno. U 11. minuti je Drobne imao priliku za domaće, ali nije bio dovoljno precizan glavom.
Na drugoj strani je dvaput pokušao Šumolikoski. Kad su već svi mislili da će biti gol, ispred gol linije loptu je odbio Brkić. U drugom dijelu su domaći više napadali po bokovima. Križnik je pogodio gredu, Radosavljević je sasvim sam, neometan promašio nemoguće. Napade gostiju je ojačao Karapetrović, sa daljine je dvaput namučio Mujčinovića.