Borna Rupnik • utorak, 07.04.2015.

Wolfsburg i Borussia (D) izborili su u utorak mjesto u poluzavršnici DFB Pokala. Wolfsburgu je bio dovoljan gol s bijele točke, a Borussia (D) je u produžetku dovršila preokret za pobjedu.

Nogometaši Wolfsburga postali su po treći put zaredom jedni od polufinalista Njemačkog kupa. Na svom su terenu svladali momčad Freiburga, koji je pružio solidan otpor, no domaćin je naposljetku zasluženo došao do pobjede.

Odlučujući se trenutak zbio u 73. minuti, kada je Caligiuri iznudio kazneni udarac. Silovito ga je u pogodak, i pobjedu, pretvorio Rodriguez. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić sva je zbivanja pratio s klupe za pričuve.

Nakon poraza u ligaškom derbiju s Bayernom, Borussia (D) je brzo povela protiv Hoffenheima, pogotkom Subotića poslije kornera. Međutim, još je brže prokockala to vodstvo, primivši gol također poslije kornera, kada je strijelac bio Volland, da bi potom Firmino kaznio veliki obrambeni propust strijelca Subotića.

Ipak, u 57. minuti Aubameyang zabija glavom za 2:2, a u 108. minuti Kehl je natrčao na odbijenu loptu i iz daljine je smjestio u mrežu za prolazak žuto-crnih.