Sportnet • srijeda, 08.04.2015.

Paris Saint Germain pridružio se Auxerreu u finalu Francuskog kupa svladavši Saint Etienne rezultatom 4:1. Švedski reprezentativac Ibrahimović upisao je hat-trick.

Utakmicu su s klupe odgledali Luiz i Motta koji su se ozlijedili u posljednjem dvoboju protiv Marseillea te Cavani kojeg je Blanc odlučio poštedjeti i čuvati za ogled s Barcelonom.

Oštro su krenuli Parižani i od prve minute pokazali tko je glavni na Parku prinčeva. Domaćini su do 15. minute odigrali nekoliko lijepih akcija, ali obrana gostiju funkcionirala je odlično.

Saint Etienne je tada na nakratko preuzeo inicijativu i malo poremetio mirnu obranu domaćina, ali bez realiziranih lopti. Vratili su nakon toga Parižani loptu u svoje noge i u 21. minuti zabili za vodstvo.

Ibrahimović je leđima bio okrenut prema Ruffieru, ali poslao je loptu unatrag prema Lavezziju. Uspio je primiti tu loptu i ući u kazneni prostor, pratio ga je Clerc i u jednom trenutku povukao za lijevu ruku. Ovaj je izgubio ravnotežu i pao, a sudac nije dvojio i pokazao je na udarac s bijele točke. Precizan je bio Ibra, pucao u donji lijevi kut i upisao 100. pogodak za PSG.

Veselje domaćina nije dugo trajalo, jer su gosti izjednačili samo četiri minute nakon jedanaesterca. Slobodan udarac izveo je Mollo, a najviši u skoku bio je zaboravljeni Hamouma i glavom poslao loptu u mrežu Doucheza.

Mogli su gosti otići na plus jedan u 32. Hamouma je ušao u šesnaesterac, bio jedan na jedan s van der Wielom, proigrao ga, pucao prema vratima, ali Douchez je obranio. S druge strane, servirali su Ibri suigrači dobre lopte, ali obrambeni igrači Saint Etienna odigrali su svoje i niti jedna lopta nije završila u mreži.

Nastavili su Parižani oštro i u drugom poluvremenu, a već u 49. Pastore puca iskosa u donji desni kut, ali lopta je otišla pored stative. Sreća im se osmjehnula u 60. minuti kada je Lavezzi odveo domaćine u minimalnu prednost. Iskosa je glavom zabio u donji desni kut.

Saint Etienne se pak početkom drugog dijela malo uspavao, ali u 67. minuti su stvorili odličnu priliku. Digne je s ruba šesnaesterca pucao ravno u ruke domaćem vrataru. Četiri minute kasnije sjajnu akciju odigrali su Parižani, a Ibrahimović je pogodio stativu.

Čekao se njegov drugi pogodak do 81. minute. Sam se našao pred Ruffierom, proigrao ga i pucao u prazan gol u gornji desni kut. Najviše pogodaka Ibrahimović je zabio upravo Saint Etiennu, a ovim pogocima postao je drugi strijelac u povijesti kluba.

Nije ni to bilo sve. Igrane su četiri minute nadoknade, a u drugoj je Ibra upisao treći pogodak i podebljao pobjedu Parižana. Proigrao je suparničke igrače, ušao u šesnaesterac i poslao bombu u donji desni kut.