Branimir Korać • srijeda, 08.04.2015.

U posljednja dva susreta Primere u srijedu Real Madrid slavio je kod Rayo Vallecana dok je Granada remizirala kod kuće protiv Celte...

Real Madrid uz dosta muke stigao je do pobjede u gostima kod Rayo Vallecana. Momčad Carla Ancelottija nije briljirala, ali je ipak uspjela slomiti otpor domaćina uz dva lijepa poteza Cristiana Ronalda i Jamesa Rodrigueza.

Ronaldo je još jednom bio agresivan, tražio pogodak i već u osmoj minuti imao je lijepu priliku kada je dobro prošao i pucao, ali malo pokraj vratnice.

U 23. minuti lopta se našla u mreži domaćina nakon što je Luka Modrić proigrao Garetha Balea, ali Velšanin je bio u zaleđu i pogodak opravdano nije priznat.

U završnici prvog dijela svaka momčad imala je po jednu veliku priliku. Prvo je Rodriguez odlično ubacio za Ronalda čiji udarac glavom odlazi preko gola, a zatim je Trashorras opasno probao na drugoj strani, no Casillas brani.

Na početku drugog dijela sporna situacija. U 16 metara domaćina pada Ronaldo i umjesto na kazneni udarac sudac pokazuje Ronaldu žuti karton zbog simuliranja kojeg nije bilo.

Ipak Ronaldo dobiva zadovoljštinu u 68. minuti. Dani Carvajal sjajnim ubačajem pronašao je glavu Ronalda koji ne griješi i dovodi Madrid u vodstvo. Pet minuta kasnije priči je kraj, James Rodriguez šalje loptu u mrežu za 2:0 i rješavanje pitanja pobjednika.

Najizgledniju priliku do kraja susreta imao je domaćin kada je lopta došla na volej Titu koji je mogao birati gdje će spremiti loptu, no njegov udarac bio je neprecizan.

Luka Modrić odradio je svih 90 minuta za Madriđane.

Granada je u drugom susretu umalo izdržala od 42. minute s igračem manje. Već u trećoj Roberto Ibanez doveo ju je u vodstvo da bi od 42. minute igrala bez isključenog Murilla. Celta je to iskoristila i pogotkom Bongonde na kraju susreta stigla je do boda.