Sportnet • petak, 10.04.2015.

U Primeri su danas odigrane tri utakmice, a u prvom susretu Athletic Bilbao podijelio je bodove s Valencijom. Elche i Getafe odigrali su 0:1, a Espanyol je u gostima dobio Villareal s visokih 3:0.

Athletic Bilbao nije uspio unatoč igraču više posljednjih desetak minuta otići u prednost već je utakmicu na domaćem terenu završio rezultatom 1:1. Precizan je za Valenciju bio De Paul, a za domaćine Aduriz.

Za nijansu su danas bili bolji domaćini, bolje su otvorili utakmicu, ali prvo poluvrijeme ostalo je bez pogodaka. Početkom drugog su pak dopustili da gosti prvi odu u prednost i to u 61. minuti. Ušao je De Paul u kazneni prostor i na asistenciju Rodriga oderao po sredini gola.

Sreća se osmjehnula domaćinima u 82. minuti kada je protivnička momčad ostala sa deset igrača. Otamendi je zbog starta na protivničkog igrača zaradio crveni karton i morao je napustiti teren. Athletic je tada uspio samo izjednačiti.

Aduriz je poravnao rezultat u 90. minuti. Nakon nekoliko neuspjelih pokušaja da loptu pošalju u gol, u gužvi se snašao Aduriz i zatresao mrežu za konačnih 1:1.

Druga utakmica na rasporedu bila je ogled između Elchea i Getafa, a sva tri boda kući je odnio Getafe pogotkom Hinestroza u 84. minuti. Leon je izveo slobodan udarac, a na pravom mjestu našao se Hinestroza i pospremio ju u mrežu.

Getafe je tako upisao drugu uzastopnu pobjedu dok Elche za pobjedu ne zna posljednje četiri utakmice.

U posljednjoj utakmici susreli su se Villareal i Espanyol, a Espanyol je kao i Getafe kući ponio potpuni plijen i nakon tri neriješene utakmice i jednog poraza konačno upisao pobjedu.

Prvi pogodak pao je u 24. minuti, a precizan je bio Caicedo. Lopta se u petercu odbila od Lopeza, a Caicedo ju je lagano tijelom odgurnuo u mrežu. Drugi pogodak gosti su upisali u 68., a junak je ponovno bio Caicedo. Duarte je izveo out, loptu je primio Garcia i dodao Caicedu koji je ušao u šesnaesterac i pogodio za još veće vodstvo. Konačni rezultat pao je u 79. minuti kada je Sanchez s ruba peterca pospremio loptu u gol.