Branimir Korać • srijeda, 08.04.2015.

Drugo kolo zaredom Almeria je primila četiri pogotka i dok to u dvoboju s Levanteom nikako nije očekivala, na Camp Nouu nije iznenađenje. Barcelona je odigrala dobru utakmicu i zasluženo visoko slavila...

Trebalo je Barceloni malo vremena da probije obranu Almerije i dođe do prvog gola, no nakon što je probijen led, bilo je sve lakše za domaćina. U konačnici je Almeria ispraćena s četiri gola u svojoj mreži.

U prvih pola sata Barcelona je propustila nekoliko izglednih prilika, momčad novog trenera i bivšeg igrača Barcelone Sergija Barjuana, bila je u potpuno podređenoj poziciji i samo se čekala kapitulacije.

Ona je stigla u 33. minuti kada je Lionel Messi uzeo stvari u svoje ruke i lijepim udarcem doveo Barcelonu u vodstvo.

Na poluvrijeme se otišlo s tih 1:0, a onda je Barcelona u drugom dijelu otišla do visoke pobjede.

U 55. minuti fantastičnim udarcem u gornji suprotni kut Luis Suarez povisio je na 2:0 i otklonio dvojbe oko pobjednika ako ih je i bilo.

Zadnjih 15 minuta donijelo je još dva pogotka za domaćina, prvo je u 75. minuti Xavi ubacio iz kornera, a Marc Bartra glavom je pogodio za povećanje rezultata da bi konačnih 4:0 u posljednjim sekundama susreta postavio Suarez na dodavanje Pedra.

Ivan Rakitić bio je na travnjaku do 68. minute kada ga je zamijenio Rafinha.

U drugom današnjem dvoboju Deportivo i Cordoba remizirali su 1:1 nakon što je Florin Andone prvo doveo goste u vodstvo, a zatim u 87. minuti postavio konačnih 1:1 autogolom.