Ante Tomić predvodio Barcelonu u laganoj pobjedi u Istanbulu, Real Madrid prvi u skupini

Branimir Korać • subota, 11.04.2015.

Poznati su svi sudionici i parovi četvrtfinala Eurolige. Nakon završetka Top 16 faze, u četvrtfinalu će igrati Real Madrid i Anadolu Efes, Fenerbahče Ülker i Maccabi, CSKA Moskva i Panathinaikos te Barcelona i Olympiakos...

Olympiakos - Nižnji Novgorod 77:70

Košarkaši Olympiakosa i Novgoroda tek su odrađivali posao u posljednjem kolu, sve je ranije već bilo poznato po pitanju plasmana i ovaj susret nije imao nikakvu važnost. Grci su ipak opravdali status favorita i upisali pobjedu.

Domaćin je u susretu s laganim ritmom održavao prednost, u drugom dijelu Nižnji Novgorod se približio pa čak i u završnici treće dionice poveo ubačajem Kuksiksa, ali brzo su stvari vraćene na svoje mjesto i Olympiakos je mirno završio susret. Posljednji koš za Nižnji Novgorod u ovosezonskom izdanju Eurolige upisao je Kuksiks koji je ubacio tricu sa sirenom.

U pobjedničkom sastavu Matt Lojeski ubacio je 17 poena (7/9) uz osam skokova dok je Georgios Printezis dodao 12 poena (4/9) i sedam skokova. Oliver Lafayette za 21 minutu ubacio je deset poena (2/2 za dva, 2/3 za tri) uz četiri dodavanja i tri skoka. Kod gostiju Rihards Kuksiks ubacio je 17 poena (6/13), a Trey Thompkins 16 poena (7/11).

Galatasaray - Barcelona 65:88

Pred praznim tribinama u Istanbulu Barcelona je nastavila seriju pobjeda i slabog domaćina svladala 88:75. Raspali Galatasaray nije mogao držati ritam s Barcelonom i upisao je poraz.

Barceloni je ovo osma uzastopna pobjeda, a niti za nju, a niti za Galatasaray susret nije imao nekakav značaj. Momčad Xavija Pascuala ranije je saznala da završava nastup u skupini na najmanje drugom mjestu i samo je željela nastaviti pobjedničku seriju znajući da će Real Madrid teško kiksati protiv Žalgirisa. Učinila je to bez problema protiv domaćina koji je ostao bez prevelikog broja igrača da bi u ovoj fazi natjecanja imao ozbiljniji utjecaj.

Barcelonu je predvodio Ante Tomić koji je za 20 minuta ubacio 20 poena (9/10 za dva) uz tri skoka, a Mario Hezonja je za 18 minuta ubacio osam poena (2/5 za dva, 1/5 za tri) uz tri skoka. Kod domaćina Vladimir Micov ubacio je deset poena (4/11).

Real Madrid - Žalgiris 99:83

Real Madrid trebao je pobjedu protiv Žalgirisa da bi osigurao prvo mjesto u skupini. Na svom parketu ju je i ostvario, bio je bolji s 99:83.

Iako se čini da je do pobjede došao lako, Madrid je tek u završnici riješio pitanje pobjednika. Žalgiris se dobro borio, nije dozvolio Madriđanima da odmaknu sve do posljednje dionice. Tada domaćin serijom 13:2 stvara prednost koju Žalgiris nije mogao anulirati.

Felipe Reyes bio je najefikasniji sa 17 poena (5/9), a po 16 su dodali Sergio Rodriguez (5/12, sedam asistencija) i Jaycee Carroll (6/10). Kod poraženih James Anderson ubacio je 17 poena (6/12) uz pet skokova.