Tri gola Sandra Gotala međužupanijskom ligašu, protiv Rijeke bez tri važne karike

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.04.2015.

Nogometaši Hajduka boravak u Istri iskoristili su i za odigravanje prijateljske utakmice protiv Rovinja. Momčad Stanka Poklepovića upisala je visoku pobjedu 7:1 uz tri pogotka Sandra Gotala...

Nakon poraza u Puli protiv Istre 1961, Hajduk je prije povratka u Split gostovao u Rovinju gdje je igrao protiv domaćeg međužupanijskog ligaša. Poklepovićeva momčad napunila je mrežu domaćina sa sedam pogodaka.

Već u prvom poluvremenu domaći vratar morao je vaditi loptu iz mreže čak pet puta. Golijadu je započeo već u petoj minuti Kurbanov, nastavio je Vlašić u 18. da bi domaćini smanjili pogotkom Barlecaja iz kaznenog udarca u 22. minuti. Ipak na odmor se otišlo s visokim vodstvom Hajduka uz još dva gola Gotala te jedan Vlašića. U drugom dijelu konačnih 7:1 postavili su Mikanović i Gotal.

Za Hajduk su nastupili Ranilović, Mikanović, Milović (od 33. Bosančić), Nižić, Vasilj (od 46. Arkoful), Balić (od 46. Žile), Vlašić, Vuković, Kurbanov, Župan, Gotal.

Inače, utakmica protiv Istre značajno je oslabila Splićane uoči derbija s Rijekom. U tom dvoboju neće imati na raspolaganju isključenog Vršajevića, kartoniranog Sušića te Kalinića koji će zbog ozljede meniska koljena desne noge pauzirati najmanje tri tjedna.