Borna Ćorić zaustavljen u prvom kolu Monte Carla, bivši osvajač Umaga bolji u tri seta

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 13.04.2015.

Borna Ćorić nije se uspio plasirati u drugo kolo velikog turnira u Monte Carlu. U prvom kolu u tri seta bio je bolji Ukrajinac Aleksandr Dolgopolov koji je odnio pobjedu nakon dva sata i 15 minuta igre...

Aleksandr Dolgopolov potvrdio je i u susretu s Bornom Ćorićem dobru formu i da posljednja dva mjeseca igra dobar tenis. Od turnira u Delray Beachu na svakom na kojem je nastupio ubilježio je barem dvije pobjede, a dobro je krenuo i u Monte Carlu.

Borna Ćorić odigrao je dobar drugi set, njega je i osvojio, ali u prvom i trećem setu Ukrajinac je bio bolji.

Počelo je ranim breakom Dolgopolova koji je brzo stigao do prednosti, ali u završnici seta imao je problema s dovršetkom posla. Ćorić se nije tako lako predao, ali je ipak na svom servisu dosta toga poklonio Dolgopolovu i izgubio je set sa 7:5.

Igrači su na početku drugog seta razmijenili breakove da bi na kraju seta Ćorić ipak uspio oduzeti servis Dolgopolovu za poravnanje na 1-1 u setovima.

U trećem setu Ćorić ipak nije zadržao tu razinu igre, Dolgopolov je brzo odmaknuo na 5:1.

Drugo kolo Dolgopolovu donosi dvoboj protiv boljeg iz susreta Monfilsa i Kuznjecova.

Monte Carlo, prvo kolo:
Aleksander Dolgopolov (Ukrajina) - Borna Ćorić (Hrvatska) 7:6, 5:7, 6:2

• Obrisan korisnik13.04.2015. u 16:42
    to je istina... ali ne mora nužno biti ograničavajući faktor... nego, lijep otpor dolgopolovu koji je u super formi i kojem je zemlja najdraža podloga
  • Obrisan korisnik13.04.2015. u 15:36
    Borna mi djeluje prenervozno. Shvatam da je mlad, ali vec je vrijeme da radi na psihickoj stabilnosti. Mora se nauciti da se nosi i sa promasenim zicerima i sa svojim krizama u mecu i sa sretnim poenima u korist protivnika.