Zimski sportovi

Hrvatska gubila 2:0, potom uz dva gola Kinasewicha pobijedila Estoniju 5:2

Borna Rupnik • subota, 18.04.2015.

Do druge je pobjede na Svjetskom prvenstvu u Nizozemskoj Hrvatska stigla unatoč dva brzo primljena pogotka.

Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu nastavila je igrati u ritmu "poraz - pobjeda" na svjetskoj smotri u Eindhovenu. Poslije poraza od Velike Britanije u produžetku, pobjede nad Litvom i poraza od domaćina, uslijedila je pobjeda protiv posljednjeplasirane Estonije.

No, Estonija je pogocima Makrova u sedmoj i Fedoruka u desetoj minuti povela 2:0 i dovela Hrvatsku u nezgodnu situaciju.

Ryan Kinasewich, međutim, brzo je smanjio na 2:1, da bi početkom druge trećine Nathan Perković vratio rezultat u egal. U posljednjoj minuti druge trećine, Matija Miličić zabio je za hrvatsko vodstvo.

Kinasewich je potom svojim drugim golom povisio na 4:2 u 50. minuti, a slavlje je zapečatio Andrew Murray minutu i pol prije isteka vremena.

U zadnjem kolu Hrvatska igra protiv vodeće Južne Koreje, koja je u subotu pobijedila Litvu 5:0.

• Obrisan korisnik18.04.2015. u 22:29
    Bez ozljeđenih Kostovića, Letanga, Waugha i Kanaeta, i s ozljeđenim Ljubićem u prvoj trećini ovo je bio odličan povratak i pobjeda. Bravo dečki!