Borna Rupnik • subota, 18.04.2015.

Nogometaši Šahtara iz Donecka nastavili su svoj lov za vodećim rivalom iz Kijeva, a svoj je obol opet dao i kapetan Darijo Srna.

Uoči sutrašnjeg gostovanja Vidinog Dynama iz Kijeva kod Volyna, Mircea Lucescu i njegovi igrači uspješno su odradili svoj dio posla kod Zorje (4:1).

Domaćin je, doduše, poveo već u drugoj minuti golom Ljubenovića s bijele točke, ali Šahtar je izjednačio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Ubacio je kapetan Darijo Srna, a Krivcov proslijedio loptu u mrežu.

Hrvatski je reprezentativac odigrao cijelu utakmicu, a za potpuni su se preokret u drugom poluvremenu pobrinuli dvostruki strijelac Alex Teixeira te Luiz Adriano iz još jednog kaznenog udarca.

Šahtar je, barem privremeno, smanjio zaostatak za prvim mjestom na dva boda, a Zorja je ostala četvrta. Treće mjesto drži Kalinićev Dnipro.