Nexe nakon dobre borbe u Našicama slavio nad Varaždinom, prva pobjeda Dubrave

Zvonka Keliš • subota, 18.04.2015.

Prve utakmice četvrtoga kola Lige za prvaka donijele su ove subote itekako zanimljivu borbu hrvatskog viceprvaka Nexea i momčad GRK Varaždina koja i ove sezone želi pokušati osigurati hrvatski broj dva. U prvom međusobnom susretu Nexe je na svom terenu bio bolji s tri pogotka razlike. Momčad Dubrave je, pak, u sklopu četvrtoga kola osigurala prvo slavlje u Ligi za prvaka svladavši ekipu Umaga.

Nexe - GRK Varaždin 1930 24:21 (12:10)

Hrvatski viceprvak na svom je terenu ove subote uspio osigurati važno i sigurno slavlje nad svojim glavnim suparnikom za hrvatski broj dva, ekipom GRK Varaždina. Poveo je domaćin odmah na startu, no gostima nije trebalo dugo da poravnaju rezultat (3:3) stoga slijedi velika borba uz igru pogodak za pogodak. Izmjenjuju se pritom obje momčadi u vodstvu da bi domaća momčad u posljednje minute prvoga poluvremena ušla sa sigurnijih +2 (10:8) koje postavlja Marko Mrđenović, a njegovi suigrači potom čuvaju do odlaska na odmor (12:10).

Uvodne minute nastavka pripale su Našičanima koji se odvajaju na 13:10 i 15:11, no u narednim trenucima Varaždinci dobrano pušu za vrat svome suparniku te stižu na minus jedan (14:15). Dobro se GRK Varaždin borio do samoga kraja, a iako dobrano prijeti, više ne uspijeva osigurati izjednačenje stoga Nexe susret sigurno privodi kraju za slavlje 24:21. Odličan je kod Nexea bio Can Celebi sa šest pogodaka, pet je dodao Tomislav Nuić, Perica Lelić zaustavio je 14 lopti, Martin Juzbašić jednu, dok se kod GRK Varaždina istaknuo Ante Kuduz sa šest golova, pet je zabio Ivan Sršen, a Mislav Lončar sakupio je 11 obrana.

Umag - Dubrava 26:30 (13:14)

Prvi susret četvrtog kola Lige prvaka ove je subote donio ogled dvije momčadi koje u nastavku domaćeg prvenstva još nisu ostvarile pobjede, naime, Umag je pretrpio dva poraza od sada (PPD Zagreb, Poreč), dok je Dubrava pretrpjela njih tri (Nexe, GRK Varaždin 1930, Poreč), ali je sada i upisala prvo i sigurno slavlje. Izjednačeno je i borbeno u susretu bilo punih 60 minuta, a iako se gosti nakon uvodnih desetak minuta odvajaju na 5:3, domaćin im sigurno puše za vrat. Održavala je Dubrava stečenu prednost sve do završnice prvoga poluvremena kada domaća momčad poravnava rezultat na 10:10 da bi četiri minute prije odlaska na odmor osigurala i vodstvo 13:11, no do samoga predaha gostujuća momčad preokreće rezultat u svoju korist za minimalno vodstvo 14:13.

Napeto je bilo i u nastavku u čijim se prvim minutama obje momčadi izmjenjuju u vodstvo da bi se gostujući rukometaši do sredine drugoga poluvremena uspjeli odvojiti na sigurnijih 23:19. Do završnice drugoga dijela, pak, domaći rukometaši još jednom hvataju priključak i izjednačuju rezultat (23:23), no u posljednjim minutama susreta bolja biva Dubrava koja na koncu osigurava slavlje 30:26. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Josip Jurić-Grgić sa šest postignutih pogodaka, Igor Totić sakupio je šest obrana, Domagoj Grahovac osam, dok je najbolji kod Umaga bio Tomislav Bošnjak s osam golova, Vuko Borilović zaustavio je pet lopti, a Tomislav Milinković osam.