MAXtv Prva liga, 29. kolo, 19.04.2015, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 4.500

Branimir Korać • nedjelja, 19.04.2015.

U derbiju začelja odigranom u Gradskom vrtu Osijek je bio bolji od Zadra rezultatom 2:1, a junak domaćina je Laštro koji je postigao pogodak u 92. minuti za pobjedu...

Ante Sarić
46'
17
Mohammed Okechukwu Aliyu
65'
25
Frane Ikić
88'
Igor Štimac

Važan dvoboj za obje momčadi odigran je u Gradskom vrtu. Osječani jednostavno nisu imali izbora, morali su uzeti tri boda kako bi uhvatili priključak s ostatkom društva i ne potonuli još dublje. Do nje su došli u dramatičnoj završnici kada se već činilo da će bodovi biti podijeljeni.

Počelo je idealno za domaćina koji je već u šestoj minuti stigao do vodstva. Škorić je odlično ubacio, natrčao je Antonio Perošević i glavom zakucao loptu u mrežu gostujućeg vratara.

U toj ranoj fazi Osječani su izgledali i igrali bolje, imali više prilika, ali samo jednom su svladali Matkovića. Nakon tog početnog pritiska, počeli su igrati i gosti i u 23. minuti došli do poravnanja.

Strijelac pogotka za 1:1 bio je Pešić koji je zapucao s više od 20 metara, obrana domaćina nije ušla u blok i lopta je završila u golu uz nespretnu reakciju domaćeg vratara.

Do kraja prvog poluvremena pogodaka više nije bilo, a u samom finišu veliku priliku imao je Jerbić koji je snažno pucao pod gredu, ali vratar Mikulić izbio je loptu u korner.

U drugom poluvremenu prva ozbiljnija situacija bila je pred vratima gostiju u 63. minuti kada obrana Zadra loše reagira, Aneff ulazi u 16 metara, ali Matković izbija u korner.

15 minuta kasnije priliku za vodstvo imali su na drugoj strani Zadrani kada je raspoloženi Pešić odlično ubacio na peterac za Banovića, ali Mikulić spašava svoju momčad.

Od 82. minute Zadar je igrao bez Terkeša koji je zaradio drugi žuti karton, Osijek je pritisnuo i to mu se isplatilo u 92. minuti. Matas je ubacio u 16 metara, Laštro je bio najviši u skoku i zabio za pobjedu domaćina 2:1 i velika tri boda.