MAXtv Prva liga, 30. kolo, 24.04.2015, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 600

Mihaela Bradovski • petak, 24.04.2015.

Prvi dvoboj 30. kola MAXtv Prve lige okončan je 2:1 pobjedom Zagreba. Pjesnici su preokretom u nastavku, u utakmici s dva potpuno različita poluvremena, stigli do druge ovosezonske pobjede nad Lokomotivom. Domaća momčad u nastavku je bila ispod svake razine trećeplasiranog sastava prvenstva...

Ivan Ljubičić
46'
11
Miroslav Konopek
46'
24
Mario Ćubel
77'
Dražen Medić

Gotovo sat vremena igre trebalo je nogometašima Zagreba da upute prvi udarac prema golu domaće momčadi. Lokomotiva je u prvom dijelu prijetila nakon pogrešaka Zagrebove obrambene linije; dva je puta tada loptu krao Rukavina - akciju u devetoj minuti pokušava završiti sam, Livaković otklanja opasnost, pet minuta kasnije loptu dodaje za Andrijaševića no njegovo dodavanje ipak uspijeva očistiti netko od Bijelih.

Sve do četiri minute pred odlazak na odmor čekalo se u Kranjčevićevoj novo uzbuđenje, i ovoga puta ono se dogodilo pred vratima Zagreba, a za razliku od spomenutih prilika iz uvodnih minuta nakon ove akcije mijenja se i stanje na semaforu. Kolar je sjajno iskoristio dodavanje Bručića i loptu zakucao ispod grede, neobranjivo za Livakovića.

U nastavak Zagrebaši ulaze s dvije promjene, ritam njihove igre posebno je promijenio ulazak Konopeka iako je napadač Zagreba vrlo loše reagirao u 55. minuti na dodavanje Medića. Bila je to prva od mnogih neiskorištenih kontri Pjesnika. Deset minuta kasnije slavlje i za goste. Ponovno jedna brza akcija, Medić se izvlači na desno, okreće i šalje loptu prema Mudražiji kojeg pak ruši vratar Lokomotive i Jović bez razmišljanja pokazuje na kazneni udarac.

Zagrebov kapetan Josip Jurendić još je jednom nepogrešiv s bijele točke i 25 minuta do kraja Pjesnici su ti koji se nalaze u boljoj situaciji. Nastavili su Bijeli s brzim napadima i u idućim minutama, u 77. Matić nakon kornera tuče glavom iznad gola dok u 88. Konopek još jednom vrlo loše reagira u samoj završnici nove obećavajuće akcije.

Trenutak odluke stiže u 90. minuti, Stepčić bježi po lijevoj strani, ulazi iskosa u kazneni prostor, najbolji asistent Zagreba umjesto na dodavanje odlučuje se na udarac u Slugin lijevi kut i pogađa za veliko slavlje svoje momčadi. Do kraja će ostati zabilježen tek, zbog zaleđa, poništen pogodak Gržana u trećoj minuti sudačke nadoknade .