MAXtv Prva liga, 30. kolo, 25.04.2015, 17:00 h
Marin Glavaš 13'
Osijek

Veliki preokret u Parku mladeži, Split se vratio iz ponora u drugom poluvremenu

Branimir Korać • subota, 25.04.2015.

Osječanima neće biti nimalo lako oporaviti se od poraza u Parku mladeži. U susretu u kojem su imali tri boda u džepu, vodili na poluvremenu 2:0, uspjeli su u konačnici ostati bez ičega...

Branko Vrgoč
38'
15
Mario Kvesić
56'
4
Ante Majstorović
90'+2'
Zoran Vulić
18
(do 84')
Ivo Šušak

Tri boda "za glavu" trebali su i Split i Osijek, svaki iz svojih razloga. Osijek je u teškoj situaciji i opasno mu visi prvoligaški status i imao je veliku priliku odnijeti pobjedu iz Parka mladeži.

Gosti nisu mogli poželjeti bolji početak. Trebalo im je manje od 15 minuta da stignu do velike prednosti 2:0, šokiraju domaćine, ali na kraju uspiju to kompromitirati.

U devetoj minuti Osječani su poveli kada je Škorić ubacio loptu za Aneffa koji ju je primirio, a zatim sjajnim udarcem ostavio Zagorca bez šanse.

Četiri minute kasnije novi šok za Vulićevu momčad. Perošević je obavio većinu posla i zatim nesebično pronašao Glavaša koji lakoćom zabija za visokih 2:0.

U 18. minuti mogli su Osječani doći i do trećeg pogotka. U posljednji trenutak Glavaša je ipak blokirao Galović i spriječio čisti pogodak.

Na odmor se otišlo s tih 2:0, a u drugom dijelu Split se ipak uspio podići. Pomogao je u tome i pogodak u prvih deset minuta drugog poluvremena koji je vratio nadu, a opet poljuljao samopouzdanje kod gostiju.

U toj 55. minuti Rog je odlično proigrao Bagarića koji u punom naletu bježi obrani gostiju i zabija za smanjenje zaostatka.

Bio je to znak za još jači pritisak domaćina koji je krenuo po poravnanje. Blizu pogotka bio je Rog, no nije se snašao pred vratima Mikulića, a onda je u 70. minuti stiglo poravnanje. Sjajnim udarcem izvan kaznenog prostora Blagojević je poravnao na 2:2.

Osječani su tu potpuno pali i počelo je sve više sijevati pred njihovim golom, Bagarić je propustio dvije velike prilike, ali zato nije Sokol Cikalleshi koji u 85. minuti zabija za preokret i pobjedu 3:2.

Ostalo je tih 3:2 za veliko slavlje Splita i važne bodove u borbi za europske pozicije dok bi Osječani itekako mogli žaliti za ovim bodovima.