Cedevita se dvaput vraćala iz ponora i ostala bez potpunog preokreta

Davor Kovačević • nedjelja, 26.04.2015.

U utakmici identičnoj subotnjoj Cedevita je još jednom loše otvorila utakmicu, ali i stigla na posjed do velikog preokreta. Nije uspjela i s 0-2 u srijedu će na svom parketu pokušati produžiti seriju.

Crvena zvezda – Cedevita 69:65 (22:8, 18:24, 18:16, 11:17)

Druga utakmica finala ABA lige
BEOGRAD – Pionir, Gledatelja: 5405
Suci: Boltauzer, Petek, Majkić (svi Slovenija)

Crvena zvezda: Williams 5, Rebić, Dangubić 3, Mitrović 19, Lazić, Blažič 2, Kalinić 8, Marjanović 20, Tejić 2, Jenkins 7, Jović, Zirbes
Trener: Dejan Radonjić

Cedevita: Zubčić 5, Barać 8, Ramljak 2, Pilepić 9, Babić 14, Delaš A., Žganec 8, Bilan 6, Gordić 2, Ukić 10, Tomas 1, Arapović

Izgubljene lopte: Crvena zvezda 11, Cedevita 4

Ni u dvije vezane beogradske utakmice Cedevita nije uspjela ukrasti gostujuću pobjedu. Put prema premijernom naslovu sada je gotovo pa ušao u okvire nemoguće misije. Iz razloga što bi u Zagrebu dvije uzastopne pobjede nad najboljom ekipom regije ipak bile malo čudo. Pa onda još i eventualna majstorica u Beogradu.

Cedevitu je još jednom koštao katastrofalan ulazak u utakmicu, kao da iz subotnje utakmice nije ništa naučeno i izvučeno. No i uz svu bezglavost na početku Cedevita je uspjela zakomplicirati utakmicu i gotovo kreirala veliki preokret. Zvezda se ponovno ponudila, Cedevita nije iskoristila.

Repeša je krenuo s identičnom petorkom koja je dobila popravni ispit. Nije ga položila. Bez konkretnog plana igre, realizacije i preciznosti. Bez priželjkivane igre iz drugog poluvremena subotnje utakmice. Tek je rezultat bio „bolji“ nakon deset minuta. Umjesto jučerašnjih -15, poslije prvih deset minuta bilo je -14 (8:22). Prvih 20 koševa Zvezde zabila su praktički dvojica igrača, deset Mitrović, osam Marjanović koji je u 15. minuti imao više skokova nego cijela ekipa Cedevite. I gotovo u dahu odigrao cijelu utakmicu u odsutnosti Zirbesa.

Objašnjenje kako je hrvatski prvak igrao u obrani najbolje će ponuditi 14 slobodnih bacanja Zvezde u prvoj četvrtini. U prvih deset minuta! Gotovo pa i za knjige rekorda. U napadu jednako tragikomično, tek je deseti pokušaj za tricu bio precizan. U svoj anarhiji Cedevitine igre s te razdaljine pokušavao je i Barać. Oba puta bezuspješno.

Jedini koji je u tim trenucima zaslužio prolaznu ocjenu bio je Žganec koji je kao i obično pokazivao svoju najveću vrlinu. I pokazivao suigračima put kojim treba ići i pokušati spasiti što se da. Upravo se u njegovim koševima i skokovima na obra dijela parketa krije razlog što domaćini +16 (29:13) nisu nadogradili na razliku sličnu jučerašnjoj. Ne samo što Zvezda nije povećala vodstvo, već je Cedevita zahvaljujući nekoliko vezanih trica smanjila na samo -6 (32:38) u posljednjoj minuti poluvremena. S obzirom na prezentaciju obje momčadi, nerealna slika prvog poluvremena, a za Cedevitu rezultat koji je bio daleko bolji od igre.

Ta kemija koja je stvorena među Zagrepčanima isparila je vrlo brzo. Zvezda je pojačala ritam, a Cedevita se ponovno pogubila i odvela u novi ponor. Na -18 u 26. minuti. no nešto očito ima fajterskog u igračima hrvatskog prvaka, pa ni na tih 36:54 nisu htjeli otpisati utakmicu. Barać je s dvije trice vratio nadu da se može, a potom Ukić (večeras podijelio i deset asistencija) s pet u nizu približio Cedevitu na svega 53:58. Utakmica je opet oživjela.

Potpunu neizvjesnost, što se deset minuta ranije činilo nezamislivim, zakucavanjem za 59:61 unio je Zubčić. I umjesto da Cedevita skroz dosipa Zvezdi vodu u uši, ponovno je sama upropastila priliku za potpuni preokret. Babićev koš 43 sekunde prije kraja za 62:65 poništilo je nezagrađivanje obrambenog skoka, jedno od mnogih na današnjoj utakmici.

• narada10828.04.2015. u 20:23
    Drugoplasirana momčad ABA lige djeli jedno mjesto od treće momčadi. Prvoplasirana momčad djeli jedna cjela liga od druge ekipe...
    narada108
  • Obrisan korisnik27.04.2015. u 14:32
    Ako nas nastavite faulirati kao do sada, bice i 40 slobodnih bacanja po mecu. Jesi li ti uopste gledao utakmicu ili samo gledas internet statistiku?
  • Obrisan korisnik27.04.2015. u 08:32
    Beštija, ne pričaj gluposti. Usrali su se u početku kao i dan ranije. Bez ikakve igre, samo deru po tricama (i Barač) i za čas je 15 razlike. Jedini se Žganec ""tuče" ispod koša, svi ostali za k.... Onda kada je 20 razlike i kad nema više pritiska pogode koju tricu i kao vrate se, ali kad opet... [više na forumu]
  • Bestija_ST27.04.2015. u 06:02
    Bija je to kondicional, "ako sudjenje bude nepristrano".Od toga nista, tako da ce zavrsit 3-2 za vas u BG di ce van opet sudit 30 bacanja. Sad u srijedu ce se vidit pravi odnos snaga. I uz ocito kasapljenje cedevite obje kod vas su bile blizu.
    Bestija_ST
  • Obrisan korisnik27.04.2015. u 02:38
    Pa sto ste nas faulirali toliko Dule Vujosevicu?Sta bi sa tvojim predvidjanjima da "Cedevita dobija 3-1 i to poprilicno rutinski"?