Bešiktaš u dramatičnoj završnici duboko u sudačkoj nadoknadi do pobjede

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.04.2015.

Slaven Bilić proslavio je s Bešiktašom novu pobjedu s kojom se bodovno izjednačio s Galatasarayem na vrhu ljestvice. U drami protiv Karabukspora, Bešiktaš je slavio pogotkom u 96. minuti...

Uz puno muke i drame Bešiktaš je uspio svladati Karabukspor i zadržati dobre šanse u borbi za naslov prvaka. Slavio je s 2:1, a junak domaćina bio je Cenk Tosun.

Na poluvremenu ništa nije govorilo da bi moglo doći do takve drame, Bešiktaš je bio u odličnoj poziciji i činilo se da će bez veće muke doći do tri boda.

U 25. minuti Atiba Hutchinson doveo je Bilićevu momčad u vodstvo, a kada je u 42. minuti Boy Waterman zaradio isključenje, Bešiktaš je imao otvoren put prema pobjedi.

Međutim u drugom dijelu si je zakomplicirao situaciju. Tek četiri minute nakon ulaska u igru Necip Uysal zaradio je isključenje i od 58. minute momčadi su bile brojčano poravnate. Dodatni problemi javili su se deset minuta prije kraja kada je Musa Cagiran poravnao na 1:1 i šokirao domaćina.

Ipak, do kraja susreta Bešiktaš je napadao i nagrada je stigla u 96. minuti za erupciju oduševljenja.