MAXtv Prva liga, 31. kolo, 28.04.2015, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.300
Osijek

Pavičić, Henriquez i Ćorić tresli mrežu Osijeka: Dinamo bez poraza, gosti bez bodova

Sportnet • utorak, 28.04.2015.

Dinamo je na Maksimiru svladao Osijek s 3:0 i nastavio svoj niz utakmica bez poraza. Osijek je upisao novi poraz, koji im ne ide u prilog, ako žele u sljedećoj sezoni igrati među deset najboljih momčadi u Hrvatskoj.

Bez obzira na poraz, Osijek je pružao dobar otpor, a u ostalim utakmicama do kraja sezone pokušat će obraniti svoj prvoligaški status. Dinamu se pak smiješi novi naslov, a od drugoplasirane Rijeke na tablici Prve HNL dijeli ih 15 bodova.

Dinamo je na domaćem terenu odlično otvorio utakmicu i već od prve minute najavio kako gostima neće biti lako. Prvu opasniju akciju domaćini su odigrali u petoj minuti, Soudani je zatresao mrežu, ali sudac je opravdano svirao zaleđe. Osječani su se pak protivničkim vratima približili tek u sedmoj minuti, ali bezuspješno.

Minutu kasnije Soudani je pucao iz kaznenog prostora, ali lopta je otišla pored desne stative. Osijek je tada odigrao protunapad i zaprijetio Dinamovu vrataru, ali nije ga realizirao, lopta je otišla iznad vratnice.

Odličan udarac Glavaša uslijedio je 13. minuti. Ozbiljno je zaprijetio Eduardu s ruba peterca, ali lopta je mrežu zatresla s vanjske strane. Osijek je tada preuzeo glavnu riječ i potvrdio kako na Maksimir nisu došli na izlet.

Ipak, poveli su domaćini u 20. minuti. Pucao je Pavičić s velike udaljenosti u gornji desni kut, aMikulić tu nije ništa mogao učiniti. Nastavio je tada Dinamo pritiskati goste iz Osijeka, ali Osječani su bili čvrsti u obrani. Zoran Mamić odlučio je tada u 31. iz igre izvaditi kapetana Ademija, a umjesto njega u igru je ušao Goncalo. Razlog izlaska nije ozljeda, a kapetan je na klupu otišao ljutit.

U 36. minuti Dinamo je ponovno zaprijetio protivničkim vratima. Pjaca je išao sam prema golu, ušao u kazneni prostor, ali njegov udarac blokirao je Lukić. Tri minute kasnije Soudani je ponovno tražio rupu u obrani Osječana, ali zaustavio ga je Škorić. Došlo je do malog naguravanja između njih, ali bilo je to kratkog trajanja.

Drugi dio utakmice počeo je odlično za domaćine. Lijepu akciju odigrali su u 50. Pjaca i Henriquez. Pjaca je proigrao kroz protivničke igrače i poslao loptu prema golu, a u petercu ju je sjajno primio Čileanac i ugurao u donji desni kut. Henriquez je na teren istrčao u drugom poluvremenu, a u svlačionici je ostao Fernandes.

Probao je tada Jamak u 56. smanjiti rezultat. Pucao je iskosa, ali spreman je na to bio Eduardo. Veliku priliku, s druge strane, imao je Soudani u 63. Odlično mu je namjestio Ćorić, ali sve je ostalo na pokušaju. U 73. Henriquez je opet prijetio Mikuliću, ali lopta je otišla malo iznad prečke.

Uvod u treći domaći pogodak bila je Pjacina akcija u 76. minuti. Išao je sam prema golu, ušao u kazneni prostor, ali poslao je loptu pored desne vratnice. Minutu kasnije Ćorić je iz blizine zabio u prazan gol za velikih tri pogotka prednosti.

Imao je Dinamo do kraja utakmice još nekoliko prilika, ali Osijek se obranio pa je konačan rezultat na semaforu bio 3:0 za domaćine.

• Obrisan korisnik29.04.2015. u 10:28
    Pa naravno da ću uzet lijekove budući da sam ovako nešto napisao, samo psihički bolesna osoba može napisati ovako nešto kao ja, a da razmišlja ozbiljno i podržavati ovaj smrad od kluba.
  • Obrisan korisnik28.04.2015. u 23:19
    opet pomiješao lijekove? plave tablete ujutro, zelene navečer... nećemo ti 50 puta ponavljat
  • Obrisan korisnik28.04.2015. u 22:14
    Ma sve 5 kume, maestralna partija Dinama koji brodi prema decimi bez poraza na čelu s velikim Zokijem. Ova utakmica je jasno dokazala da u hrvatskom nogometu nema nikih problema. Sljedeće kolo potvrda naslova najbolje momčadi na ovim prostorima, a najesen ponovno sramoćenje u Europi. #sveregularno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.04.2015. u 21:29
    gdje sad vi koji ste dobili lovu na tekmi!? Pa zar nije Osijek dobio?? Dinamo će pustiti Osijeku!! A jeste glupi majko mila
  • Obrisan korisnik28.04.2015. u 20:19
    Fulao sam u procjeni, ipak Osijek mora tražiti bodove negdje drugdje.