MAXtv Prva liga, 32. kolo, 02.05.2015, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.500

Mihaela Bradovski • subota, 02.05.2015.

Važnu pobjedu upisali su u prvom subotnjem dvoboju 32. kola MAXtv Prve lige nogometaši Osijeka. Po četvrti puta u aktualnoj sezoni pala je momčad iz Kranjčevićeve, a ovoga je puta čovjek odluke bio strijelac jedinog pogotka Mile Škorić...

Lovro Medić
46'
30
Gabrijel Boban
46'
11
Miroslav Konopek
69'
Dražen Medić

I četvrti put ove sezone nogometaši Osijeka stigli su do punog plijena nad momčadi Zagreba. Trenutak odluke dogodio se u 17. minuti; Škorić na povratnu Peroševića gađa prema suprotnom kutu, vratar gostiju dira loptu, ali je ne uspijeva zaustaviti i Osječani stižu do važnog vodstva. Pokazalo se kasnije kako će to ostati jedno od rijetkih pravih uzbuđenja na ovom susretu.

Prvu priliku na dvoboju imali su Zagrebaši, udarac Štigleca otišao je pored suprotne stative, a gosti su se sramežljivo pokušajima Stepčića iz slobodnog javili u 33. minuti, tri minute nakon što je pored vrata pucao i Perošević iz jedne polukontre. Kraj prvog dijela obilježio je duel Mikulića i Šulca, vratar Osijeka čisti priliku pred svojim vratima, dok Šulc u nastavku svoje mjesto prepušta Lovri Mediću.

Osim s Medićem u nastavak su Pjesnici ušli i s Gabrijelom Bobanom koji u 51. minuti iskorištava Mikulićev odlazak u prazno, šalje povratnu u sredinu kaznenog prostora no od svega su Zagrebaši dobili samo korner. Šest minuta kasnije Osječani su u velikoj prilici, Aneff povlači kontru, pred sobom ima tek prazan prostor i Livakovića no odlučuje se na slab udarac s 18 metara koji ne predstavlja problem za protivničkog vratara.

I u iduće tri minute po prilika na obje strane, prvo je u 58. minuti Boban još jednom gađao pored vrata da bi nakon sat vremena igre Mešanović iz blizine pucao po sredini gola no Livaković kupi na vrijeme. U posljednjih 20-ak minuta nekoliko puta pokušali su gosti po desnoj strani, preko kapetana Jurendića. Njegov ubačaj u 73. minuti Krovinović iskorištava za udarac prema golu, no nakon manjih problema lopta je u rukama domaćeg čuvara mreže.

Sam kraj dvoboja odvija se uglavnom na domaćoj polovici, Laštro sedam minuta prije kraja susreta izbija na vrijeme ispred Medića, dvije minute kasnije Boban je iz polukontre još jednom neprecizan i nakon 93 minute igre Osječani uspijevaju stići do stopostotnog uspjeha protiv danas neraspoloženog Zagreba. Ovom pobjedom domaća je momčad kupila malo mira za dodatan pritisak posljednjeplasiranom Zadru.