Josip Piršljin • nedjelja, 03.05.2015.

Nogometaši HSV-a pobijedili su u 31. kolu njemačke Bundeslige i tako se izvukli iz zone ispadanja. Bili su bolji od HSV-a, a do pobjede je došla i Borussia (M).

Njemački velikan HSV uspio je povezati dvije pobjede u prvenstvu i sada se nalazi izvan zone ispadanja, no još ga dosta posla očekuje kako bi sačuvao prvoligaški status i sljedeće sezone. Hamburžani su slavili u Mainzu, a pobjedi su doprinijeli i hrvatski napadači Ivica Olić i Ivo Iličević koji su igrali do 83., odnosno 77. minute.

Na Coface Areni gostujući sastav je poveo u 37. minuti, a pomogao mu je domaći igrač Baumgartlinger autogolom. Potom je Mainz izjednačio u 76. minuti preko Mallija, a vrlo vrijedan gol za HSV postigao je tri minute prije kraja srpski internacionalac Gojko Kačar za konačnih 1:2. Još je u samoj završnici domaćima isključen Brosinski.

Unatoč slavlju protiv Bayerna, Bayer neće 32. kolo dočekati kao trećeplasirana momčad Bundeslige. Na tu se poziciju ponovno vratila Borussia iz Mönchengladbacha jer je u zadnjoj utakmici nedjeljnog programa svladala Herthu na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Već do 13. minute više od 55.000 gledatelja vidjelo je dva pogotka. Prvi je postigao Kruse za vodstvo Borussije, a nedugo potom rezultat je poravnao Stocker. Gosti su pobijedili zahvaljujući golu Traorea iz 85. minute i na dobrom su putu da izbore Ligu prvaka, dok će se Hertha još namučiti za ostanak u ligi.