Cedevita i Zagreb upisali očekivane pobjede protiv Kvarnera i Zaboka

Branimir Korać • utorak, 12.05.2015.

U prva dva susreta 12. kola Lige za prvaka košarkaša, nije bilo neočekivanih rezultata. Cedevita je nadigrala bez problema Kvarnera, a Zagreb je slavio kod Zaboka...

Cedevita je u Rovinju ugostila momčad Kvarnera i upisala glatku i uvjerljivu pobjedu 90:58. U dvoboju koji je imao i humanitarnu notu kako bi se pomoglo 16-godišnjoj djevojci Rebeki Radoš u odlasku na operaciju u SAD, aktualni prvak Hrvatske nije imao problema.

Kvarner je u prvih deset minuta još držao ritam s Cedevitom, ali onda je počeo padati i već do poluvremena Cedevita je stvorila ugodnu zalihu i pobjegla na plus 16.

U nastavku utakmice prednost je dodatno narasla i bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će Cedevita slaviti. Završilo je 90:58 uz dominaciju Repešine momčadi u svim statističkim pokazateljima.

Najbolji kod Cedevite bili su Fran Pilepić s 14 poena (5/10), Nemanja Gordić s 13 (5/6) te Tomislav Zubčić s deset poena (3/6) i devet skokova. Kod Kvarnera Dino Šamanić ubilježio je deset poena (4/6).

Inače, minutažu je dobio i Roko Leni Ukić koji je odradio prvih 18 minuta nakon pauze zb og ozljede zarađene tijekom finalne serije ABA lige.

Do očekivane pobjede stigli su košarkaši Zagreba koji su u gostima svladali Zabok sa 71:62.

Mravi su u Bedekovčini slomili otpor domaćina u završnici serijom 7:0. Imao je Zabok priliku doći i do poravnanja, no Bundović nije bio precizan, a nakon toga Šarlija i Božić dovršili su posao.

Ivan Mileković predvodio je Zagreb s 18 poena (7/11), a Marino Šarlija dodao je 12 (6/10) uz pet skokova. Kod Zaboka Marin Zrnić ubacio je 12 poena (5/9).