Nexe uvjerljivom pobjedom nad Metkovićem 1963 stigao do finala Kupa Hrvatske

Iz Umaga:Danijela Lemaić • petak, 15.05.2015.
Nexe uvjerljivom pobjedom nad Metkovićem 1963  stigao do finala Kupa Hrvatske

Ovoga petka započela je završnica Kupa Hrvatske za rukometaše, a u prvom polufinalnom ogledu susrele su se momčadi Nexea i Metkovića 1963. Prvoligaša momčad Metkovića nije imala prevelike šanse protiv Nexea koji je uvjerljivim slavljem osigurao finale Kupa Hrvatske.

Metković 1963 - Nexe 19:38 (11:20)

Polufinale Kupa Hrvatske za rukometaše
UMAG - ŠD Marija i Lina, Gledatelja: 300
Suci: Barle/Vučić

Metković 1963: Karabatić, Mudrinjak (3 obrane); Marušić, Marić, Previšić, A. Dominiković 6, Jelinić 2, Matić 1, Marević, Zovko 2, Paponja 1, Vistorop 1, Mataga 1, Kozina 1, N. Dominković 2, Kežić 2
Trener: Mario Bjeliš

Nexe: Lelić (14 obrana), Juzbašić (3 obrane); Gadža 1, Eter 2, Crnić 4, Mrđenović 1, Barišić-Jaman 2, Tomas 2, Kružić 5, Jurjević 1, Nuić 7, Božić Pavletić 4, Vegar 1, Oroz 2, Celebi 3, Herceg 3
Trener: Zdenko Kordi

Sedmerci: Metković 1963: 2/4; Nexe: 2/2
Isključenja: Metković 1963: 2 min.; Nexe: 8 min.

Momčad Zdenka Kordija put do finala Kupa Hrvatske tražila je protiv prvoligaša Metkovića 1963 koji je napravio veliki uspjeh plasmanom na završnicu. Momci iz Metkovića držali su se uz bok Našičanima prvih 15 minuta, a tada je do izražaja došlo iskustvo protivnika koji je tako stigao do svog prvog finala na završnom turniru Kupa Hrvatske.

Susret je s dva uzastopna pogotka otvorio Nexe, a do prvog pogotka za Metković 1963 stiže se u trećoj minuti kada siguran biva Josip Kežić za 1:2. Pokušao je Metković izravnat rezultat, ali Perica Lelić na golu mu ne dopušta stoga Našičani ponovno odlaze na +2 (5:3). U 15. minuti počelo se pokazivati iskustvo Nexea koji je pokazao sve što zna i umije te se polako počeo odvajati od protivnika. S nekoliko serija pogodaka Našičani su ostavili Metković na minus sedam (7:14). Dominacija Našičana na terenu zadržala se sve do odlaska na odmor kada je semafor pokazao 19:11.

Drugo poluvrijeme nije donijelo nikakve promjene u igri, naime, Nexe je nastavio koračati k finalu Kupa, dok je Metković davao sve od sebe kako bi još koji put zatresao mrežu Našičana. S tri uzastopna pogotka Cana Celebija Nexe je u 45. minuti otišao na +10 (26:16), a do posljednjeg sučeva zvižduka svi igrači su se uspjeli upisati u listu strijelaca te tako osigurali slavlje Nexea 38:19.

Nexe je do slavlja vodio Tomislav Nuić sa sedam pogodaka, dva manje dodao je Marin Kružić, dok je na vratima Perica Lelić sakupio 14 obrana, a Martin Juzbašić tri. Kod Metkovića se istaknuo Andreas Dominiković sa šest zgoditaka, a vratar Matej Mudrinjak obranio je tri lopte.