Sportnet • subota, 16.05.2015.

Subota je u francuskom nogometu ponudila deset utakmica u kojima je između ostaloga, Lyon remijem Parižanima otvorio slobodan prolaz do naslova prvaka, dok Monaco i Marseille i dalje vode borbu oko trećeg mjesta. Do kraja sezone ostalo je još jedno kolo.

U susretu Paris Saint Germaina i Montpelliera, sva sva tri pogotka pala su do kraja prvog poluvremena, a prvi su u vodstvo otišli Parižani. Utakmicu su završili u svoju korist i matematički osigurali naslov prvaka i ove sezone.

Mrežu je prvi zatresao Matuidi u 17. minuti. Ušao je u šesnaesterac i na ubačaj Rabiota pucao po sredini gola. Vodstvo je povećao Lavezzi sedam minuta kasnije. Sjajno mu je asistirao Aurier, a Lavezzi ju je lijepo pospremio u donji desni kut.

Vodstvo Parižana smanjio je u 40. minuti Mounier. Uspio je iz velike udaljenosti pogoditi pod prečku, a iznenađeni Sirigu nije tu mogao ništa učiniti.

Najveća prilika za goste u drugom dijelu susreta bila je u 81. minuti kada je Maxwell pokušao u mrežu utrpati odbijenu loptu. Odlično se snašao Ligali i obranio svoja vrata pa je susret završio rezultatom 1:2.

U formi je u subotnjoj utakmici bio i hrvatski reprezentativac Subašić i zatvorio svoja vrata pred ekipom Metza. Momčad iz Kneževine slavila je na kraju utakmice s 2:0, a još uvijek vodi borbu s Marseilleom oko trećeg mjesta na tablici Ligue 1.

Monaco je u minimalnu prednost odveo Silva u 45. minuti. Proigrao je protivničkog igrača, ušao u peterac i pucao u praznu, desnu stranu gola. Konačnih 2:0 postavio je Germain u 88. minuti. Odlično mu je dodao Silva, a Germain je tu loptu zakucao po sredini mreže.

Lyon je pak odigrao 1:1 s Bordeauxom i izgubio borbu za prvo mjesto. Jedini pogodak za Bordeaux postigao je Crivelli koji je iskoristio gužvu pred domaćim vratima i pogodio za vodstvo gostiju. Izjednačio je Fekir u 9. minuti kada je s ruba peterca poslao nisku loptu u desni kut.

U ostalim utakmicama, Bastia i Caen su također susret završili 1:1, a strijelci su bili Privat za Caen i Ayite za Bastiju. Evian je na domaćem terenu izgubio od Saint Etienna rezultatom 1:2. Poveli su gosti preko Gradela, izjednačio je Duhamel, a konačnih 2:0 postavio je ponovno Gradel.

Guingamp je svladao Toulouse rezultatom 2:1, a strijelci za Guingamp su bili Mandane i Beauvue, dok je jedini strijelac za protivnike bio Ben Yedder.

Marseille je u gostima pobijedio Lille s velikih 4:0, a strijelci su bili Gignac, Fanni, Alessandrini i Ayew. Nantes i Lorient su remizirali, a strijelci su bili Djilobodji autogolom te Audel.

Nica je dobila Lens rezultatom 2:1. Poveo je Lens preko Touzghara, a precizni su za Nicu bili Amavi i Digard. Reims je s minimalnih 1:0 svladao Rennes, a pobjednički pogodak postigao je s bijele točke Charbonier.