MAXtv Prva liga, 34. kolo, 17.05.2015, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 8.000

Branimir Korać • nedjelja, 17.05.2015.

Nogometaši Osijeka izvukli su pobjedu u domaćem susretu protiv Istre 1961 i s ta tri boda približili se Puljanima na bod zaostatka te preskočili Zadrane kojima su prepustili posljednju poziciju...

Osječani nisu imali pravo na krivi korak u domaćem susretu protiv Istre 1961. Igrala im je samo pobjeda, svaki drugi ishod značajno je komplicirao situaciju momčadi Ive Šuška i gurao ih je prema Drugoj HNL.

Ipak, na kraju je domaćin slavio, upisao je minimalnu, ali veliku pobjedu 1:0 zahvaljujući pogotku Antonija Peroševića početkom drugog poluvremena.

Od početka je domaćin krenuo angažirano i otvoreno, tražio je pogodak i već u petoj minuti trebao je voditi. Perošević je došao sam pred Brkića, mogao je birati kako će svladati pulskog vratara, međutim na kraju je pucao pokraj gola.

Perošević je bio najopasniji domaći igrač, najčešće je prijetio pa je tako i u 11. minuti nakon ubačaja Borne Barišića pokušao glavom, ali Brkić je bio oprezan.

Sredinom prvog poluvremena Vojnović je mogao stvoriti više problema Brkiću, no okliznuo se u ključnom trenutku da bi nakon toga glavom pokušao Šorša, no bio je za koji centimetar neprecizan.

U samoj završnici prvog poluvremena kazneni udarac za domaćina. Marcel Heister srušio je u 16 metara Šoršu, Perošević je preuzeo odgovornost, međutim nije dobro pucao i Brkić je ponovno izašao kao pobjednik.

I nakon revije promašaja u prvom poluvremenu, Osijek je stigao do pogotka na samom startu drugog dijela. Vojnović je dobro pucao glavom, ali Brkić je to uspio obraniti, no lopta se odbila do Peroševića koji je napokon pogodio za 1:0.

Perošević je nastavio nizati prilike i u nastavku, međutim zaustavio se na tom jednom pogotku, a mogao je bez problema upisati i hat-trick u koliko se šansi našao.

Za tri boda bio je dovoljan i taj jedan pogodak. Sljedeće kolo za obje momčadi donosi teške protivnike. Osijek putuje u Rijeku, a Istra 1961 dočekuje Dinamo.

• Obrisan korisnik18.05.2015. u 12:08
    Da je Perošević iskoristio svaku 3 priliku koju je imao mogao se uključiti u utrku za naslov najboljeg strjelca lige
  • sportoz17.05.2015. u 22:11
    Igrač utakmice - golman Istre. Da je završilo 5:0 ne bi bilo nezasluženo s obzirom na prikazano na terenu.