Branimir Korać • nedjelja, 17.05.2015.

Kijevski Dinamo odnio je naslov prvaka Ukrajine nakon što je u 24. kolu ukrajinskog prvenstva svladao Dnipro s 1:0. Strijelac za pobjedu Kijevljana bio je Domagoj Vida u 84. minuti...

Dva kola prije kraja ukrajinskog prvenstva kijevski Dinamo osigurao je naslov prvaka Ukrajine. U derbiju je ugostio momčad Dnipra i odnio pobjedu 1:0 čime je pobjegao na sedam bodova prednosti nad Šahtarom.

Na ovaj način prekinuta je dominacija Srninog Šahtara i Kijevljani su stigli do svojeg 27. naslova prvaka gledajući bivši Sovjetski Savez i kasnije Ukrajinu, a ovo je prva titula nakon one 2009. godine.

Protiv umornog Dnipra koji je iza sebe imao težak dvoboj protiv Napolija u četvrtak, Kijevljani su tek u završnici susreta uspjeli doći do pogotka koji im je osigurao pobjedu.

Strijelac je bio Domagoj Vida u 84. minuti susreta, a Vida je odradio vrlo dobro svih 90 minuta. Cijelu utakmicu odigrao je i Nikola Kalinić kod poraženih.

S ovim porazom Dnipro je ostao na trećem mjestu na ljestvici, a drugoplasirani Šahtar bježi mu pet bodova.