Mateo Pavlović s Ferencvarosem svladao prvake, osvojio Kup i prekinuo 11-godišnju trofejnu sušu

Borna Rupnik • petak, 22.05.2015.

Finale Mađarskog kupa pripalo je Ferencvarosu, a oba su finalista imala hrvatskog nogometaša u svojim redovima.

Završni dvoboj Mađarskog kupa između Ferencvarosa i Videotona uvjerljivo je pripao Ferencvarosu, koji je trofej osvojio uvjerljivom pobjedom 4:0.

Strijelci za Ferencvaros bili su Varga, Batik i Lamah, a posljednji je pogodak postigao Videotonov igrač Szolnoki, koji je u završnici pospremio loptu u vlastitu mrežu.

Cijelu je utakmicu za pobjedničku momčad odigrao bivši branič Pjesnika iz Kranjčevićeve, Mateo Pavlović.

U redovima Videotona nastupio je pak Dinko Trebotić, koji je ušao u igru u 63. minuti. Član Videotona je i Marko Pajač, koji nije konkurirao za utakmicu, kao ni Tomislav Havojić za Ferencvaros.

Ferencvarosu je to bio prvi veliki trofej nakon 11 godina čekanja i 21. naslov pobjednika Mađarskog kupa, a Videoton je ove sezone osvojio naslov prvaka Mađarske.