Finale: Hajduk - Dinamo

Goran Štimec • utorak, 18.04.2000.

Osibov postiže vodeći pogodak za Zagreb (Snimio: Dražen Patarčić)

Nakon pet godina, dva najpopularnija hrvatska nogometna kluba odmjeriti će međusobno svoje snage za trofej Kupa Hrvatske. U uzvratnim utakmicama, Hajduk i Dinamo uspjeli su sačuvati prednost iz prvih utakmica protiv Zagreba i Cibalije i zakazati veliki spektakl krajem svibnja u Splitu i Zagrebu.

Nakon prvih 35 minuta igre u Kranjčevićevoj, Zagreb je pogocima Osibova i Kosića vodio sa 2:0 i tako premašio 1:2 iz prve utakmice.

Dinamovci slave nakon pogotka (Snimio: Dražen Patarčić)

No, Vučko je u zadnjoj minuti prvog dijela kaznio neopreznost domaće obrane i izjednačio ukupni omjer. Nova pogreška koštala je Zagrebaše finala, ovog puta čitavu krivicu na sebe će morati preuzeti vratar Mihačić, koji je “izboksao” loptu u vlastitu mrežu u 56. minuti. Dinamo je sve riješio u prvoj utakmici, Igor Cvitanović (2) i Pilipović samo su potvrdili osmi Dinamov nastup u finalu Kupa, Čutura je zaslužan što su i Vinkovčani uspjeli “zaprljati” modru mrežu. Izvještaje sa ekskluzivnim fotografijama pripremamo vam tijekom večeri.