MAXtv Prva liga, 35. kolo, 23.05.2015, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 5.000

Borna Rupnik • subota, 23.05.2015.

U posljednjoj ovosezonskoj utakmici na Kantridi, Rijeka se rutinski obračunala s pretposljednjim Osijekom i ostavio goste u brigama oko ostanka u ligi.

Po treći puta u ovom prvenstvu, Rijeka je svladala momčad iz Gradskog vrta. Treća je pobjeda bila i najuvjerljivija, s obzirom da su nogometaši Matjaža Keka u subotu slavili 3:0.

Utakmicu su udarcima iz daljine otvorili Tomasov i Perošević, a potom je Balaj propustio realizirati dvije prigode. No, napadač Rijeke se iskupio u 18. minuti.

Tomečak je poslao loptu s desne strane u sredinu, pucao je Sharbini, a Balaj je "odbijanac" pretvorio u pogodak za 1:0. Isti je igrač nekoliko minuta kasnije glavom neprecizno pucao.

Rijeka je svoju prednost udvostručila u 34. minuti, nakon što je Bralić startao na Tomečaka, zaradio svoj prvi žuti karton, a Sharbini unatoč tome što se poskliznuo realizirao kazneni udarac.

Prije odlaska na odmor, Škorićev je ubačaj predstavljao prijetnju za domaćina, a u nastavku su udarce okušali još jednom Balaj te Špehar, koji je ušao s klupe.

Nakon sat vremena igre, Bralić je dobio drugi žuti, isključujući karton, a brojčanu je prednost ubrzo kapitalizirao Tomasov, poslavši loptu u praznu mrežu na asistenciju Sharbinija.

U samoj završnici pokušavali su Tomasov, Ajayi, Balaj i Laštro, no rezultat se više nije mijenjao. Rijeka se tako pobjedom oprostila od svojih navijača za ovu sezonu, a Osijeku preostaje domaći ogled sa Slaven Belupom za tjedan dana. Šuškovi nogometaši imaju bod manje i utakmicu više od Istre 1961, a dva više od Zadra.

• Obrisan korisnik24.05.2015. u 07:34
    Ako pogledaš statistiku , mi s gostovanjima ove sezone nemamo problem. Ali ga imamo sa sucima koji su u 4, 5 utakmica u ključnom djelu sezone sasjekli Rijeku i spriječili da prvenstvo ode u neizvjesnije vode na samom kraju.
  • Obrisan korisnik23.05.2015. u 23:52
    Probajte si za početak osim pojačanja nabaviti i muda za gostujuće utakmice pa se onda može o naslovu razgovarati.
  • Obrisan korisnik23.05.2015. u 22:50
    nema rijeka šanse za naslov, u prvom dijelu sezone kada je Dinamu prioritet Europa će biti tu negdje, ali cijelu sezonu ne mogu parirati
  • Obrisan korisnik23.05.2015. u 21:28
    Toliko o tome o teoriji urota...puštanja Osijeku jer je Dinamova filijala ( kao I Rijeka )....mislim da je Ri dokazala da je ne zanima nitko...ima svoj put...gradi se kamp i stadion novi, stvara se ekipa, igra se Europa, raste se u svim segmentima koliko god to nekima smetalo....napada se naslov... [više na forumu]