Borna Ćorić "preživio" 0:6 u trećem setu i uspješno debitirao u glavnom turniru Roland Garrosa

Borna Rupnik • ponedjeljak, 25.05.2015.

Borna Ćorić nastavit će svoj ovosezonski put na Roland Garrosu, nakon što je u prvom kolu svladao Amerikanca Sama Querreyja.

Nakon poraza Karlovića i Dodiga na Roland Garrosu uspješan je bio mladi Borna Ćorić, kojemu je za plasman u drugo kolo trebalo dva sata i 42 minute igre protiv Sama Querreyja.

U prvom je setu jedino Querrey imao tri prilike za oduzimanje servisa, sve tri kod 4:4, no kako se Ćorić izvukao, odluka je pala tek u tie-breaku.

Querrey je imao dvije set-lopte, no Ćorić je iskoristio svoju drugu i s 10-8 stekao važnu prednost, koju je udvostručio osvajanjem drugog seta 6:3.

No, u trećem je setu pao, a Querrey mu nije ostavio niti gema. Ipak, Ćorić se pravovremeno vratio u meč, u četvrtom setu držao svoje servise, da bi mu se prilika pružila kod 4:3. Napravio je break, a zatim na svom servisu spasio break-loptu, okrenuo i iskoristio prvu šansu za meč.

U drugom će kolu Ćorić igrati protiv 18. nositelja Robreda, koji je s 3:1 izbacio Golubjeva.