Galatasaray stigao do dvostruke krune, u finalu Kupa bolji od Bursaspora

Mihaela Bradovski • četvrtak, 04.06.2015.

Burak Yilmaz bio je junak Galatasaraya u finalu Kupa održanom u Bursi gdje je Galatasaray bio bolji do domaćeg Bursaspora s 3:2. Yilmaz je u tom susretu ubilježio hat-trick.

Nakon osvojenog naslova prvaka Turske, Galatasaray je osvojio i Turski kup i to finalnom pobjedom u Bursi 3:2 protiv Bursaspora.

U vrlo burnoj utakmici u kojoj je domaćin propustio puno velikih prilika, Galatasarayu je trofej donio Burak Yilmaz koji je bio strijelac sva tri pogotka.

Domaćin je prvi stigao do prednosti i to pogotkom Brazilca Fernandaa iz kaznenog udarca u 25. minuti susreta da bi Yilmaz s dva pogotka donio Galatasarayu preokret.

Sredinom drugog poluvremena Bursasporu se isplatio pritisak i preko Volkana Sena uspio je doći do poravnanja, međutim samo tri minute kasnije Yilmaz postiže novi pogodak i donosi trofej Galatasarayu.

Ovo je Galatasarayu prva dvostruka kruna još od 2000. godine kada je posljednji puta osvojio i prvenstvo i Kup.