13 naslova u 13 finala: Sion osvojio Švicarski kup, u finalu bolji od Basela

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 08.06.2015.

Nogometaši Siona u finalu Švicarskog kupa nadigrali su Basel, svladali su ga s visokih 3:0 i po 13. puta u klupskoj povijesti osvojili su ovaj trofej...

Prvak Švicarske Basel ubilježio je visok poraz 3:0 u finalu Kupa protiv Siona. Momčad Siona tako je nastavila s fantastičnom serijom od 13 osvojenih trofeja u 13 nastupa u finalu.

Posljednji trofej Sion je osvojio 2011. godine kada je u finalu Kupa igrao protiv Neuchatel Xamaxa i pobijedio ga s 2:0 u dvoboju odigrano na St. Jakob Parku u Baselu.

U dvoboju protiv Basela Sion je poveo već u 16. minuti kada je Carlitos pronašao Moussu Konatea, zatim je asistirao i Edimilsonu Fernandezu, a na kraju je i sam stigao do pogotka te zaslužio titulu igrača utakmice.

S ovom pobjedom Sion je osigurao nastup u Europskoj ligi sljedeće sezone s obzirom da Španjolska ima jednog predstavnika manje zbog pet predstavnika u Ligi prvaka.

Porazom je tako igračku karijeru završio napadač Basela Marco Streller koji je na travnjaku proveo 74 minute.