Ana Konjuh nakon lošeg starta u prvom finalu osvojila prvu WTA titulu

Borna Rupnik • ponedjeljak, 15.06.2015.

Ana Konjuh uzela je svoj prvi WTA trofej u karijeri. Prvo je finale igrala u Nottinghamu i u tri seta svladala Monicu Niculescu.

Svoje je prvo WTA finale Ana Konjuh igrala protiv 61. igračice svijeta, Rumunjke Monice Niculescu, nakon što je do završne borbe u Nottinghamu stigla bez izgubljenog seta.

No, taj je niz vrlo brzo završen, s obzirom da je Niculescu za samo pola sata, uz dva oduzeta servisa, osvojila prvi set finala rezultatom 6:1.

Ana Konjuh ipak se pravovremeno trgnula te u drugom setu povela 3:0 i 5:2. Međutim, kada je Hrvatica servirala za set, Niculescu je uzvratila i smanjila na 5:4, da bi Konjuh novim breakom poravnala rezultat u setovima.

U trećem, odlučujućem setu Konjuh je opet po istom scenariju odlično startala i povela 3:0, pa i 5:2, ali više nije ništa prepuštala slučaju te je naredni gem, na servis svoje protivnice, dobila s četiri uzastopna poena i mogla početi slaviti osvajanje trofeja.

WTA Nottingham, finale:
M. Niculescu (Rumunjska) - A. Konjuh (Hrvatska) 6:1, 4:6, 2:6

• Obrisan korisnik15.06.2015. u 18:27
    bravo Ana samo naprijed !!!
  • Mithrandir15.06.2015. u 17:59
    Prvi u vjerujem dugačkom nizu. Bravo mala! Čestitam!
  • interreg15.06.2015. u 14:18
    Pogledao sam: prava prvakinja koja je vec u juniorskim danima naucila pobjedjivati! Nije ni okom trepnula; obican dan u uredu! ;-) Kao da je vec osvojila 15 a ne svoj prvi WTA turnir. Sve cestitke!