Sjajni Tomić nije spasio Barcelonu, Real Madrid odnio naslov prvaka Španjolske

Branimir Korać • srijeda, 24.06.2015.

Košarkaši madridskog Reala osvojili su po 32. puta titulu prvaka Španjolske. U finalnoj seriji bili su bolji od Barcelone s 3-0, a titulu su osigurali pobjedom u trećoj utakmici u Barceloni 90:85...

Nakon što je Real Madrid bio bolji u prva dva susreta finalne serije na svom parketu, doputovao je u Barcelonu gdje je tražio pobjedu kojom bi stigao do naslova prvaka. Na kraju ju je i ostvario, slavio je 90:85 u susretu u kojem su obje momčadi imale produktivna i loša razdoblja igre.

Madriđani su potvrdili status favorita, potvrdili su da u ovom trenutku imaju kvalitetniju momčad, a Barceloni nije pomogla niti sjajna predstava Ante Tomića koji je bio najbolji pojedinac susreta.

Tomić je na parketu proveo 29 minuta i za to vrijeme ubacio je 29 poena uz šut iz igre 14/15, a uhvatio je i sedam skokova. Hrvatski reprezentativac bio je raspoložen, agresivan, ali to nije bilo dovoljno.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima koji su u drugoj četvrtini dominirali parketom i poigravali se Barceloninom obranom. Uspjeli su stvoriti visoku prednost u tom razdoblju i otići na odmor s vodstvom 48:34.

U drugom poluvremenu slika se promijenila. Barcelona je nakon odmora izgledala dosta bolje, uspjela je korigirati neke probleme koji su postojali i serijom od čak 16:0 u završnici treće dionice preuzeti vodstvo i povesti sa 67:62.

Međutim to je malo značilo kada nije tako nastavljeno i u zadnjih deset minuta. Odmah je Real Madrid uzvratio i sredinom treće dionice bio je na 79:71 te je napravio veliki korak prema naslovu prvaka.

Barcelona se pokušala vratiti, ali nije išlo. U završnici je bila na tri poena zaostatka, no nije uspjela doći do posjeda za poravnanje, Real Madrid je mirno priveo utakmicu kraju i odnio pobjedu te sve trofeje ove fantastične sezone za Madriđane.

Uz Tomićevih 29 poena, istaknuo se Alex Abrines sa 16 poena (5/10) dok je Mario Hezonja za 11 minuta ostao bez poena (0/1 za dva, 0/2 za tri),. Kod Real Madrida Jaycee Carroll ubacio je 19 poena (7/9), a MVP finala Sergio Llull bio je na deset poena (3/9).

• Obrisan korisnik25.06.2015. u 23:02
    Ante sad tu formu prenesi na reprezentaciju
  • litleben25.06.2015. u 06:34
    povreda
    litleben
  • narada10824.06.2015. u 23:40
    zašto nije Navarro igrao zadnje dvije utakmice, jel ko zna?
    narada108
  • Obrisan korisnik24.06.2015. u 22:58
    Svaka čast Ante, ali nije dovoljno, Real ne možeš dobiti sa 1 igračem. Što se tiče finala, nema se što za dodati, bolji je pobjedio.