Đoković i Wawrinka s po 3:0, Hewitt u posljednjem meču u Wimbledonu izgubio u 20. gemu petog seta

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.06.2015.

Prvi dan Wimbledona donio je manje-više očekivane rezultate iako je bilo mečeva koji su se neočekivano odužili. Tako je Kei Nishikori morao igrati pet setova protiv Simonea Bolellija dok je Miloš Raonić izgubio set od Daniela Gimeno-Travera...

Kako tradicija nalaže, branitelj naslova pobjednika muškog Wimbledona otvorio je turnir na glavnom terenu. Novak Đoković mogao je i bolje proći u ždrijebu, protivnik mu je bio Philipp Kohlschreiber, no Đoković je odradio posao prema očekivanjima i slavio s tri puta po 6:4.

"Imao sam vrlo teškog protivnika za početak, Philipp može biti opasan na svim podlogama, a posebno na travi u situaciji kada nema što izgubiti. Sretan sam što sam ipak zadržao mirnoću i slavio", rekao je Đoković.

16. nositelj David Goffin za prvog protivnika imao je zemljaša Horacija Zeballosa i uspio je doći do pobjede. Slavio je u tri seta , Zeballos je bio ravnopravan u prvom setu, ali kasnije je Goffin potpuno dominirao. 17 as servisa, 41 winner i samo 14 neforsiranih, bilo je sasvim dovoljno za pobjedu protiv Zeballosa.

Kada John Isner servira kao što je servirao protiv Goa Soede, teško mu može itko parirati. 82 posto ubačaja prvog servisa, 38 aseva i pobjeda u tri seta sa 7:6, 6:4, 6:4. Isner je u cijelom meču imao samo dvije break lopte, obje je iskoristio, dok je s druge strane ispustio samo 13 poena na svom servisu od čega devet u prvom setu.

Svoj posljednji meč u Wimbledonu odigrao je Lleyton Hewitt. Osvajač ovog turnira iz 2002. godine igra svoju zadnju sezonu u karijeri, a u posljednjem meču u Wimbledonu poražen je s 11:9 u petom setu protiv Jarkka Nieminena.

Kei Nishikori bio je u velikim problemima protiv Simonea Bolellija. Talijan je igrao odličan tenis i odveo je meč u pet setova, međutim iako Nishikori nije briljirao, uspio je izvući pobjedu i proći dalje.

Miloš Raonić neočekivano je izgubio set protiv Daniela Gimeno-Travera, no ipak nije dopustio potpuno iznenađenje. Gimeno-Traver nije imao baš previše prilika na reternu, tu jednu je iskoristio, ali ostatak meča ipak je pripao Kanađaninu. Bez izgubljenog seta dalje je otišao Stan Wawrinka koji je igrao protiv Portugalca Joaa Souse.

Kod tenisačica sjajan ulazak u turnir imala je Viktoria Azarenka koja se rutinski plasirala u drugo kolo. Estonka Anett Kontaveit bila je bez šanse i uhvatila je samo tri gema.

Serena Williams imala je problema u početku meča protiv Margarite Gasparjan, međutim Ruskinja nije uspjela dugo zadržati visoku razinu igre i kada je izgubila prvi set, brzo je otišla u poraz.

Wimbledon, tenisači prvo kolo:
Liam Broady (Velika Britanija) - Marinko Matošević (Australija) 5:7, 4:6, 6:3, 6:2, 6:3
Ričardas Berankis (Litva) - Andreas Haider-Maurer (Austrija) 6:2, 5:2 predaja
Dominic Thiem (Austrija, 32) - Dudi Sela (Izrael) 2:6, 6:3, 6:4, 6:4
Marcel Granollers (Španjolska) - Janko Tipsarević (Srbija) 6:3, 6:4, 6:2
David Goffin (Belgija, 16) - Horacio Zeballos (Argentina) 7:6(4), 6:1, 6:1
Fernando Verdasco (Španjolska) - Martin Kližan (Slovačka) 4:6, 6:2, 6:3, 6:7(5), 13:11
Nick Kyrgios (Australija, 26) - Diego Sebastian Schwartzman (Argentina) 6:0, 6:2, 7:6(6)
Leonardo Mayer (Argentina, 24) - Thanasi Kokkinakis (Australija) 7:6(7), 7:6(3), 6:4
John Isner (SAD, 17) - Go Soeda (Japan) 7:6(5), 6:4, 6:4
Novak Đoković (Srbija, 1) - Philipp Kohlschreiber (Njemačka) 6:4, 6:4, 6:4
Jarkko Nieminen (Finska) - Lleyton Hewitt (Australija) 3:6, 6:3, 4:6, 6:0, 11:9
Juan Monaco (Argentina) - Florian Mayer (Njemačka) 6:1, 6:2, 6:4
Kei Nishikori (Japan, 5) - Simone Bolelli (Italija) 6:3, 6:7(4), 6:2, 3:6, 6:3
Bernard Tomić (Australija, 27) - Jan-Lennard Struff (Njemačka) 6:3, 3:6, 2:6, 6:2, 6:3
Kenny De Schepper (Francuska) - John-Patrick Smith (Australija) 4:6, 4:6, 7:6(4), 6:4, 6:4
Miloš Raonić (Kanada, 7) - Daniel Gimeno-Traver (Španjolska) 6:2, 6:3, 3:6, 7:6(4)
Tommy Haas (Njemačka) - Dušan Lajović (Srbija) 6:2, 6:3, 4:6, 6:2
Matthew Ebden (Australija) - Blaž Rola (Slovenija) 6:2, 6:1, 6:4
Steve Johnson (SAD) - Lukaš Lacko (Slovačka) 6:3, 6:7(5), 4:6, 6:1, 6:4
Victor Estrella (Dominikanska Republika) - Benjamin Becker (Njemačka) 5:7, 6:1, 6:4, 6:4
Santiago Giraldo (Kolumbija) - Joao Souza (Brazil) 6:4, 6:3, 6:2
Pierre-Hugues Herbert (Francuska) - Hyeon Chung (Južna Koreja) 1:6, 6:2, 3:6, 6:2, 10:8
Kevin Anderson (Južna Afrika, 14) - Lucas Pouille (Francuska) 6:2, 7:5, 3:6, 6:3
Denis Kudla (SAD) - Pablo Cuevas (Argentina, 28) 6:7(4), 4:6, 6:3, 6:2, 6:2
Alexander Zverev (Njemačka) - Teimuraz Gabašvili (Rusija) 6:3, 1:6, 6:3, 3:6, 9:7
John Millman (Australija) - Tommy Robredo (Španjolska, 14) 6:2, 6:3, 6:4
Stan Wawrinka (Švicarska, 4) - Joao Sousa (Portugal) 6:2, 7:5, 7:6(3)
Richard Gasquet (Francuska, 21) - Luke Saville (Australija) 6:3, 6:2, 6:2
Marsel Ilhan (Turska) - Jerzy Janowicz (Poljska) 7:6(4), 6:4, 6:7(4), 6:3
Marcos Baghdatis (Cipar) - Donald Young (SAD) 5:7, 6:2, 6:4, 6:4
Grigor Dimitrov (Bugarska, 11) - Federico Delbonis (Argentina) 6:3, 6:0, 6:4