Branimir Korać • nedjelja, 12.07.2015.

Nogometaši HSV-a pobjednici su tradicionalnog Telekom kupa i to po drugi puta u svojoj povijesti. Učinili su to u prvom izdanju 2009. godine, a sada su ponovili pobjedom u finalu protiv Augsburga 2:1.

Tradicionalni turnir četiri momčadi ove godine pripao je HSV-u koji je ubilježio dvije vrijedne pobjede. Kup se igra utakmicama po 45 minuta, a pobjednici polufinala idu u borbu za prvo mjesto dok poraženi igraju za treće mjesto.

HSV je u polufinalu za protivnika imao domaćina Borussiju iz Mönchengladbacha i svladao ju je nakon izvođenja jedanaesteraca. Marlon Ritter i Nico Elvedi nisu uspjeli realizirati jedanaesterce i Borussia je otišla u poraz. Ivo Iličević odradio je ovih 45 minuta dok Ivica Olić nije ulazio u igru.

U drugom polufinalu iznenađenje je priredio Augsburg koji je s 2:1 bio bolji od Bayerna. Bayern je poveo već u sedmoj minuti golom Thiaga Alcantare da bi nakon pola sata igre preokret Augsburgu donijeli Alexander Esswein i Jeong-Ho Hong.

Bayern je bio neuspješan i u susretu za treće mjesto gdje ga je porazila domaća Borussia nakon izvođenja jedanaesteraca zahvaljujući nerealiziranim penalima Pierre-Emila Hojbjerga i Fabiana Benka.

Nakon tog susreta uslijedilo je i pomalo neočekivano finale u kojem je HSV bio bolji od Augsburga s 2:1. U finalu je Iličević bio na odmoru, a Olić u pogonu i odmah je to opravdao asistencijom i pogotkom. Tunižanin Mohamed Gouaida doveo je HSV u vodstvo već u drugoj minuti nakon što ga je Olić proigrao, a pola sata kasnije hrvatski napadač lijepim pogotkom glavom podiže na 2:0. Augsburg je uspio smanjiti na konačnih 2:1 golom Tima Matavža.

Ovim slavljem HSV-a prekinut je niz Bayerna koji je osvojio posljednja dva izdanja ovog turnira.