Borna Rupnik • nedjelja, 19.07.2015.

U pripremnim su utakmicama PSG i Lyon ubilježili pobjede nad Benficom i Milanom, a pod posebnim je povećalom bio prvi nastup Ikera Casillasa u dresu Porta.

U kanadskom Torontu pripremni su susret odradili francuski prvak Paris Saint Germain i portugalski prvak Benfica, a za nastup nisu konkurirali neki od najpoznatijih pariških prvotimaca poput Ibrahimovića, Motte i Verrattija.

PSG je poveo preko Augustina nakon pola sata igre, a još prije odmora preokrenuli su Talisca i Jonas. Međutim, sredinom nastavka na 2:2 poravnao je Moura iz kaznenog udarca, da bi pobjedu Francuzima donio Digne desetak minuta prije isteka vremena.

Španjolac Iker Casillas prvi je puta stao na vrata Porta protiv njemačkog drugoligaša Duisburga. Zanimljivo, prvi je puta loptu dotaknuo kada je morao po nju u mrežu, no pogodak Duisburga ipak je poništen zbog zaleđa, a Porto je naposljetku slavio 2:0 golovima Brahimija i Hernanija.

Francuski Lyon svladao je Mihajlovićev Milan 2:1 u prijateljskoj utakmici. Fekir je doveo Lyon u vodstvo lijepim golom iz slobodnog udarca, poravnao je Poli 15 minuta prije kraja utakmice, da bi ubrzo uzvratio raspucani Lacazette i donio pobjedu svojoj momčadi.