Borna Rupnik • ponedjeljak, 20.07.2015.

Šahtar je novo izdanje ukrajinskog prvenstva otvorio pobjedom, uz doprinos kapetana Darija Srne i povratnika Eduarda Alvesa da Silve.

U prvom kolu ukrajinske lige Šahtar je dočekao Oleksandriju i slavio rezultatom 2:0, a oba je pogotka postigao Alex Teixeira.

Igrala se 23. minuta kada je Darijo Srna Brazilca uposlio dugom loptom, koju je Teixeira pretvorio u vodstvo, da bi isti igrač desetak minuta prije kraja jednu odbijenu loptu silovito pospremio u mrežu i postavio konačni rezultat.

Povratnik u redove Šahtara, Eduardo Alves da Silva, zaigrao je u udarnoj postavi momčadi iz Donecka, da bi igru napustio sredinom drugog poluvremena.

Srna je odigrao cijelu utakmicu.

Kalinićev Dnipro remizirao je kod Hoverle 1:1, a prvak Dynamo pobijedio je 2:1 na gostovanju kod Stala, u burnom susretu s dva isključenja, autogolom za vodstvo domaćina i preokretom Kijevljana za pobjedu, bez Vide u sastavu.