Borna Rupnik • nedjelja, 26.07.2015.

Kontinentalno prvenstvo nije imalo sretan kraj za domaćine, reprezentativce SAD-a, koji su naposljetku ostali tek na četvrtom mjestu.

Momčad Jürgena Klinsmanna tražila je na Gold Cupu finale i bitku za naslov prvaka, no u polufinalu ih je šokirala Jamajka, da bi u dvoboju za treće mjesto odigrali neriješenih 1:1 s Panamom te izgubili na jedanaesterce.

Panama je povela u 55. minuti preko Nursea, nakon čega je Klinsmann u igru ubacio Yedlina i Dempseyja. Igrala se 70. minuta kada je Yedlin poslužio Dempseyja za izjednačenje.

No, pogodaka više nije bilo i nakon 120 minuta moralo se pristupiti bijeloj točki. U prve su dvije serije za Amerikance bili precizni Johansson i Dempsey, no nakon toga su zaredali promašaji Johnsona, Bradleyja i Beasleyja, tako da su Panami bili dostatni golovi Torresa, Arroya i Cummingsa za slavlje.

Predsjednik US Soccera, Sunil Gulati, dao je podršku Klinsmannu na mjestu izbornika reprezentacije.

• derivoje26.07.2015. u 11:20
    Fascinantan je podatak da je Panama SVIH 6 tekmi u 90 minuta na Gold Cupu odigrala 1-1 i u svih 6 tekmi je bila vodila i onda primala golove :) Bravo Panama!!