MAXtv Prva liga, 3. kolo, 25.07.2015, 19:00 h
5:1 Inter-Zaprešić
Ilija Nestorovski 51'
Inter-Zaprešić

Ante Dubravac • subota, 25.07.2015.

U trećem kolu MAXtv Prve lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali povratnika u društvo najboljih Inter iz Zaprešića. Iako je Mamić poprilično izmijenio momčad Dinamo je zasluženo došao do uvjerljive pobjede.

Luka Miletić*
61'
34
Petar Bočkaj
67'
33
Darijo Ćavar
86'
Samir Toplak

Nakon što su uspješno odradili gostovanje u Luksemburgu, a prije prvog susreta trećeg pretkola Lige prvaka protiv Moldea nogometaši Dinama protiv Intera su tražili prvu prvenstvenu pobjedu u novoj sezoni. Što zbog ozljeda, a što zbog odmaranja igrača trener Zoran Mamić na teren je od prve minute poslao poprilično izmijenjen sastav. Tako je mjesto na lijevom boku zauzeo Mario Musa, u sredini su bili Goncalo i Rog dok je u vrhu napada bio Hodžić.

Dinamo je pokušao od prve minute pritisnuti goste te što prije doći do vodećeg pogotka, a prvu priliku su imali u četvrtoj minuti kada je Rog pokušao s ruba šesnaesterca međutim njegov udarac brani Posavec, a u nastavku Ćorićev pokušaj od bloka odlazi u korner.

Ipak samo četiri minute kasnije Dinamo je poveo. Rog je pronašao Hodžića koji bez čekanja prekrasnim škaricama pogađa za 1:0. Pritisak Dinama se nastavio i opet je zaprijetio Hodžić nakon centaršuta Fernandesa.

U 25. minuti prva ozbiljnija akcija gostiju okončana je odličnim udarcem Čeliković, ali Eduardo uspijeva loptu poslati u korner. Već u idućem napadu prijeti Fernandes, međutim preko gola.

Kada se činilo da gosti uspostavljaju ravnotežu na terenu u prvi plan je došao glavni sudac Tihomir Pejin koji je start Komorskog na Hodžiću pogrešno procijenio kao najstrožu kaznu, a da stvar bude još gora za Inter mladi stoper je potpuno neopravdano zaradio i crveni karton. Siguran strijelac s bijele točke bio je Fernandes. U posljednjim trenucima prvoga dijela Nestorovski je pobjegao domaćoj obrani, ali Eduardo spašava svoju mrežu.

Na početku druge dionice Mamić je u svlačionici ostavio Pjacu, a nakon duge stanke na travnjak se ponovo vratio Husejinović. U 49. minuti Hodžić se odlično oslobodio svoga čuvara, ali onda u izglednoj situaciji vrlo loše pucao. Unatoč igraču manje Inter je došao do pogotka. Eduardo je zaustavio udarac Nestorovskog, ali onda domaća obrana vrlo loše reagira pa Nestorovski iz drugoga pokušaja zabija za 2:1.

Vrlo brzo Dinamo je riješio pitanje pobjednika. Korner s desne strane izveo je Rog, a Fernandes je ostao potpuno sam i mirno glavom pogodio za 3:1. U 58. minuti već je na semaforu pisalo 4:1. Hodžić je primio loptu na šesnaest metara i neobranjivo pogodio donji desni kut nemoćnog vratara gostiju.

Raspoloženi Hodžić je tri minute kasnije došao do hat-tricka kada je glavom odlično reagirao nakon centaršuta Muse. Gosti iz Zaprešića gotovo da više nisu izlazili iz svojih tridesetak metara i jedina misao im je bila kako do kraja susreta primiti što manje pogodaka. U samoj završnici aktualni prvaci su ipak malo spustili tempo utakmice pa novih pogodaka nije bilo.

U idućem kolu Dinamo gostuje kod Zagreba dok će Inter bodove tražiti protiv Splita u Zaprešiću.

• penetrisac26.07.2015. u 13:47
    Neki se nisu udostojili ni ustat.Sramota , ovakav gol teško da će vidjet još jedan put! Armne kapa do poda!
    penetrisac
  • Cou26.07.2015. u 11:52
    aaaa ne mogu vjerovat sta je pogodio. vec u drugom kolu pao gol sezone.
    Cou
  • Mithrandir26.07.2015. u 11:35
    Fenomenalan gol Hodžića!!!.........pored tog gola, taj dečko ima puno potencijala, ima "mota"
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik26.07.2015. u 11:08
    obično si ljudi smire prsima loptu, a on u hodu i još se na stranu namještao, strava gol
  • Zdren26.07.2015. u 10:08