MAXtv Prva liga, 3. kolo, 25.07.2015, 21:00 h, Park mladeži, gledatelja: 700
Suci: Marin Vidulin, Igor Krmar, Krunoslav Ambrinac
2:1(2:0) Osijek
Tomislav Šorša 66'
Osijek

Niko Rukavina • subota, 25.07.2015.

Nogometaši Splita nadvisili su Osijek na Parku mladeži s 2:1 i nakon trećeg kola nalaze se sami na čelu prvenstva. Splitu je ovo bila sedma uzastopna pobjeda nad Osijekom na domaćem terenu, osma (uz dva remija) od deset utakmica koje su ove dvije momčadi odigrale u Splitu.

Marko Pervan
60'
70
Tomislav Mrkonjić
81'
15
Josip Tomašević
85'
Dražen Besek

Domaćini su odigrali jako dobro prvo poluvrijeme u kojem su u razmaku od tri minute zabili dva pogotka, a, s obzirom na prikazano, na odmor su mogli i s uvjerljivijom razlikom. U nastavku utakmice Osijek je postao odlučniji, smanjio je rezultat, ali momčad Dražena Beseka nije imala snage da dođe i do boda.

Prvi dio prvog poluvremena prošao je u dominaciji domaćina koji su cijelo vrijeme pritiskali Osječane, a bolju igru Splitovci su kapitalizirali u 21. minuti utakmice. Slavko Blagojević izveo je sjajan slobodnjak i precizno plasiranim udarcem doveo svoju ekipu u vodstvo.

Tri minute kasnije, Dino Špehar poentirao je za 2:0. Mladi se Osječanin dobro snašao u šesnaestercu gostiju i zabio svojem bivšem klubu. Nakon primljenog pogotka Osijek se otvorio, a takva igra mogla im se osvetiti u 31. kada se Marko Simonovski našao u dobroj situaciji pred Zvonimirom Mikulićem, ali je pucao pored gola.

Tek u završnici poluvremena Osijek je stvorio prvu pravu prigodu. Tomislav Šorša je pobjegao Dariju Rugaševiću, ali je iz izgledne prigode, s nekih 12 metara iskosa, pucao pored gola Danijela Zagorca te se na odmor otišlo s prednosti Splita od 2:0.

Prvi dio nastavka pružio je tek nekoliko poluprigoda s obje strane, da bi u 65. Osječani došli do smanjenja vodstva Splićana. Šorša je odlično primo dalekometnu loptu Tomislava Čuljaka, pobjegao Rugaševiću i smanjio na 2:1 za Split.

Ubrzo je Ante Majstorović pucao iskosa s ruba kaznenog prostora, ali je Mikulić bio siguran. Do kraja utakmice Osijek je pokušao doći do izjednačenja, pet minuta prije kraja dobro je pucao Almir Aganspahić, ali Plavo-bijeli nisu uspjeli doći do pogotka te su prvo mjesto prepustili Splitu.

U sljedećem kolu Osijek dočekuje Istru, a vodeća momčad prvenstva, Split, ide u goste Interu iz Zaprešića.