Branimir Korać • nedjelja, 26.07.2015.

Pobjedom u susretu protiv Wolfsburga s minimalnih 1:0, Arsenal je stigao do trofeja pobjednika Emirates Cupa. U drugom današnjem susretu Villarreal je svladao momčad Lyona...

Arsenal i Villarreal završili su nastup na Emirates Cupu s dvije pobjede, no zbog visoke pobjede protiv Lyona i bolje ukupne gol razlike, Arsenal je odnio pobjednički trofej.

Villarreal je prvi bio na travnjaku u susretu protiv Lyona i upisao je nedovoljnu 2:0 pobjedu što je značilo da Arsenalu za trofej igra bilo kakva pobjeda.

Nakon pola sata igre Španjolci su poveli. Dylan Mboumbouni skrivio je kazneni udarac koji je kapetan Bruno Soriano pretvorio u pogodak.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na pogodak Villarreala, u 54. minuti Leo Baptistao na dodavanje Gerarda Morena postavlja konačnih 2:0.

U drugom susretu Arsenal je tražio pobjedu protiv Wolfsburga koji je nastupio bez Ivana Perišića, do nje je i stigao zahvaljujući jednom pogotku,.

Postigao ga je u 50. minuti susreta Theo Walcott, Jeff Reine-Adelaide ga je lijepo proigrao, a engleski reprezentativac nije imao problema.