MAXtv Prva liga, 3. kolo, 26.07.2015, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1.500

Sadržajno u Kranjčevićevoj; Rijeka propustila dva, Zagreb jedno vodstvo

Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.07.2015.

Šest pogodaka vidjeli su večeras gledatelji u Kranjčevićevoj ulici. Dva puta vodila je Rijeka, jednom Zagreb za na kraju drugi domaći, a treći gostujući remi sezone...

Robert Mudražija
28'
4
Dominik Kovačić
42'
11
Anto Gudelj
64'
Matjaž Kek

Gotovo čitavo prvo poluvrijeme domaća momčad ekspresno je prilikom odgovarala na one riječke; po tom principu igralo se od 6. minute kada je prvi prema Livakoviću pucao Tomasov, no njegov udarac završava pored gola. Već minutu kasnije uzvratio je Zagreb preko Gabrijela Bobana, njegov udarac prema suprotnom kutu Sluga odbija, a na povratnoj nema nikoga iz bijelih redova.

Uslijedili su pokušaji Sharbinija u 9. minuti i Stepčića u 10., oba iz daljine, a zatim je nakon 20 minuta igre stigla i prva prava prilika Kekove momčadi. Balajevo dodavanje prema Tomasovu završeno je sretanjem lopte od strane domaćeg vratara, do lopte tada dolazi Sharbini, a udarac Leovca zaustavlja stativa, a zatim i Kolinger čisti s crte.

Tri minute kasnije Rijeka je ipak povela. Muićevo preslabo vraćanje lopte prema Musi iskoristio je Balaj za lakih 0:1. Nije dugo trajalo to riječko veselje; u 25. minuti semafor stadiona u Ulici pjesnika pokazivao je 1:1 nakon što je Ljubičićevu dugu loptu iskoristio Boban za udarac sa 16-ak metara.

U 34. minuti nova velika prilika pred Zagrebovim vratima i novi pogodak. Udarac Tomasova Livaković odbija točno na noge, na drugoj stativi samog, Balaja za ponovni prelazak u vodstvo. Ali baš kao i kod prvog pogotka gostujuća prednost trajala je ponovno samo dvije minute. I ponovno se za poravnanje pobrinuo Boban, ovoga puta nakon brze akcije u kojoj su osim njega sudjelovali još i Medić te asistent Krovinović.

Na prvu opasniju priliku čekala se 59. minuta, a tada je Sharbinijev udarac iz same blizine još jednom zaustavila stativa. U 67. minuti javio se i Zagreb, po lijevoj strani kombinirali su Musa i Boban, njegov ubačaj u sredinu propušta debitant Gudelj, a na loptu kasni Stepčić.

U 73. minuti treće slavlje Zagrebaša, prvo vrijedno prednosti, nakon kojeg se ritam susreta ponovno digao. Krovinović je u solo prodoru prošao Radoševića, Leovca, a zatim i stoperski par te mirno finiširao za 3:2. Baš poput Bijelih u prvom dijelu brzo je na protivnički zgoditak reagirala Rijeka. Tomasov je četiri minute kasnije ubacio u kazneni prostor gdje potpuno sam Bezjak nije imao težak posao.

Bez obzira na deficit na terenu nakon drugog žutog vidno nervoznog Radoševića Rijeka je nastavila napadati, Bezjak pred sam kraj pokušava u dva navrata, a Tomasov u drugoj minuti nadoknade puca previsoko. Posljednju priliku propustio je Gudelj na drugoj strani.

Susret u kojem oba sastava nisu znala pozitivno odgovoriti na svoje vodstvo tako je završio podjelom bodova čime se nastavlja riječki neuvjerljiv ulazak u novu sezonu. Kekova momčad, računajući i europske dvoboje, još uvijek ne zna za pobjedu.