MAXtv Prva liga, 3. kolo, 26.07.2015, 21:00 h, Aldo Drosina
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Dario Vrabec
Tomislav Kiš 63'
Hajduk

Oslabljeni Hajduk teško stradao u Puli, "zamjene" nisu zadovoljile

Branimir Korać • nedjelja, 26.07.2015.

Nogometaši Hajduka ubilježili su težak poraz na gostovanju u Puli. Damir Burić promiješao je momčad, pokušao ju je osvježiti, ali oni koji su dosad igrali nešto manje, nisu oduševili...

Ritam igranja četvrtak - nedjelja ostavio je traga na dijelu igrača i Damir Burić odlučio je u Puli istrčati s nešto šarenijim sastavom. Priliku od prve minute dobili su neki igrači koji dosad nisu kretali, a Hajduk nije pokazao pravo lice.

Bilo je to daleko od onih najboljih nastupa ove sezone, vidjelo se koliko momčadi nedostaju Vlašić, Balić, Ohandza, Caktaš koji su u dosadašnjem dijelu sezone ponijeli najveći teret.

Hajduk je to na kraju skupo platio i ubilježio je visok poraz 4:1 protiv iznimno motiviranog domaćina koji se pod svaku cijenu htio iskupiti za sramotu u Kranjčevićevoj prošlo kolo kada mu je Lokomotiva zabila šest golova.

U prvom poluvremenu Istra je postigla dva pogotka i kod oba je Lovre Kalinić morao bolje reagirati. Prvo u 11. minuti nije ukrotio dobar pokušaj Grkovića nakon kojeg je Heister zabio i istaknuo kandidaturu za igrača utakmice, a zatim je u 40. minuti mogao bolje reagirati i kod oštrog ubačaja Heistera nakon kojeg je lopta došla do Repića koji lakoćom zabija.

Na startu drugog dijela očekivao se bolji i agresivniji Hajduk, međutim Istra je bila ta koja je prva došla do pogotka.

U 50. minuti Tudor je srušio Heistera i Jović je opravdano pokazao na 11 metara. Dario Tomić podiže na 3:0 i najavljuje pad Splićana.

Nada za povratak u utakmicu javila se u 63. minuti kada su igrači koji su ušli u drugom dijelu, Mujan i Kiš, doveli Hajduk na dva gola zaostatka. Mujan je odlično pucao, Iveša odbio loptu, ali samo do Kiša koji postiže pogodak.

Da se Splićani ne razmašu, pobrinuo se Heister već u sljedećoj minuti kada na ubačaj Pavlovića zabija za 4:1 i dovršava posao.

Istra je tako stigla do visoke pobjede, a Burić neće imati razloga za zadovoljstvo jer je malo toga štimalo u igri njegove momčadi, a uostalom to pokazuje i konačni rezultat.

• narada10827.07.2015. u 00:05
    šta se to zbiva sa našim „velikim" klubovima? Trpaju im golove sa svih strana, obrane nikakve, statične, smješne. Dosta je većeras bilo primjera za to.
    narada108
  • Obrisan korisnik27.07.2015. u 00:00
    meni nije jasno, dakle momcad se tek uigrava, pokazuju neke naznake da bi mogli biti solidni i on odmara pola momcadi. još se avionom putuje što znači da bi imali 4 dana odmora do utakmice, 4 dana eeeej. pa nisu veterani pa da im treba tjedan dana odmora..e buriću buriću...i na kraju će ispasti od... [više na forumu]