Rafael Nadal preživio prvi ispit i upisao pobjedu protiv Verdasca

Branimir Korać • srijeda, 29.07.2015.

Organizatori turnira u Hamburgu imali su dosta problema s vremenskim (ne)prilikama, dio programa prebačen je za srijedu, a na natkrivenom terenu pojavio se Rafal Nadal koji je krenuo s pobjedom...

Rafael Nadal odigrao je svoj prvi meč nakon što je u drugom kolu Wimbledona poražen od Dustina Browna. Nekadašnji svjetski broj jedan u prvom kolu Hamburga igrao je protiv Fernanda Verdasca i upisao pobjedu.

Imao je Nadal problema u prvom setu, dugo je tražio igru, ali nakon gubitka prvog seta, proigrao je i otišao do pobjede 3:6, 6:1, 6:1.

"Bilo mi je vrlo važno završiti meč na bolji način nego što sam u njega ušao. Vrlo je pozitivno što sam uspio napraviti toliki pomak tijekom meča", komentirao je Nadal.

Dalje je prošao i drugi nositelj Tommy Robredo koji je upisao pobjedu protiv Alexandera Zvereva sa 6:7, 6:4, 6:2.

Neočekivani poraz upisao je tek Guillermo Garcia-Lopez koji je bio prisiljen predati meč mladom Jaumeu Munaru već nakon deset minuta igre.

ATP Hamburg, prvo kolo:
Rafael Nadal (Španjolska, 1) - Fernando Verdasco (Španjolska) 3:6, 6:1, 6:1
Tommy Robredo (Španjolska, 2) - Alexander Zverev (Njemačka, WC) 6:7(3), 6:4, 6:2
Andreas Seppi (Italija, 4) - Martin Kližan (Slovačka) 6:2, 6:4
Juan Monaco (Argentina, 6) - Ernests Gulbis (Latvija) 6:3, 6:7(5), 6:3
Jaume Munar (Španjolska, WC) - Guillermo Garcia Lopez (Španjolska, 7) 1:2 predaja
Fabio Fognini (Italija, 8) - Jeremy Chardy (Francuska) 6:3, 6:7(5), 6:4
Aljaž Bedene (Velika Britanija) - Daniel Gimeno Traver (Španjolska) 6:4, 6:1
Simone Bolelli (Italija) - Lukaš Rosol (Češka) 7:6(3), 7:6(6)
Benoit Paire (Francuska) - Philipp Kohlschreiber (Njemačka) 6:3, 3:6, 6:1