Borna Rupnik • subota, 01.08.2015.

U subotnjim prijateljskim utakmicama, HSV je pobijedio talijansku Veronu, a Stuttgart engleski Manchester City.

Hamburški nogometni prvoligaš za novu se sezonu spremao i prijateljskom utakmicom protiv Verone, pri čemu su Talijani poveli u prvom dijelu preko Jankovića.

No, u 63. minuti izjednačio je hrvatski reprezentativac Ivica Olić naciljavši gornji kut, da bi pobjedu HSV-u osigurao Holtby u samoj završnici.

Ivo Iličević odigrao je prvo poluvrijeme za HSV, dok je Olić u igru ušao na početku drugog poluvremena.

Stuttgart, koji se poput HSV-a prošle sezone borio za ostanak u Bundesligi, u pripremnoj je utakmici pobijedio Manchester City 4:2, nakon što je na poluvremenu vodio čak 4:0.

40.000 domaćih navijača oduševili su Kostić, Didavi i dva puta Ginczek, da Iheanacho i Džeko u zadnjih nekoliko minuta ublažili poraz Građana.