Borna Rupnik • subota, 01.08.2015.

Josep Guardiola ponovno nije uspio uzeti njemački Superkup na klupi Bayerna. Njemački je prvak u Wolfsburgu vodio do same završnice, no potom je ostao praznih ruku.

Prvi ovosezonski trofej u Njemačkoj pripao je Wolfsburgu, koji je pred svojim navijačima uspio nadjačati Bayern i osvojiti Superkup.

Bayernu su pripale prve šanse na susretu, prije svega zahvaljujući novopridošlom Douglasu Costi, zatim Jeromeu Boatengu, koji je u devetoj minuti zatresao prečku, te dobroj kombinaciji Coste i Roberta Lewandowskog kojoj je nedostajao samo završni udarac.

Međutim, nije ni Wolfsburg bio bezopasan. Snažan je udarac isprobao Vierinha, a dva je puta zaprijetio i Ivan Perišić - jednom nogom, jednom glavom.

Osim toga, nedugo prije odlaska na odmor, Kevin de Bruyne promašio je prazan gol, nakon što je pobjegao Bayernovoj obrani te prošao i Manuela Neuera, koji je ponovno u nekoliko navrata intervenirao i izvan svog kaznenog prostora.

Početkom drugog poluvremena Bayern je ipak poveo. Costa je probio lijevu stranu, Koen Casteels i Lewandowski nisu najbolje reagirali, ali na odbijenu loptu natrčao je Arjen Robben i silovito zatresao mrežu za 1:0.

Odmah potom Robben je imao novu šansu, da bi s druge strane Bas Dost izašao sam pred Neuera, ali njemački reprezentativni vratar bio je na pravom mjestu.

Perišić je igrao do 70. minute, kada ga je zamijenio Max Kruse, a u dresu Bayerna debitirao je Čileanac Arturo Vidal, pojačanje iz Juventusa, koji je vrlo brzo zaradio i svoj prvi žuti karton.

Bayernova je prednost na semaforu stajala sve 90. minute, kada je Wolfsburg odigrao akciju u kojoj je De Bruyne s desne strane uposlio Nicklasa Bendtnera, napadačku pričuvu, a Danac je vrlo dobrom reakcijom matirao Neuera za izjednačenje i rasplet u jedanaestercima.

Vidal je uspješno izveo i prvi udarac s bijele točke za Bayern, a u drugoj seriji Casteels je izvrsnom obranom nogom zaustavio Xabija Alonsa. Wolfsburgovi su izvođači redom bili precizni, a "točku na i" stavio je upravo Bendtner.