Branimir Korać • ponedjeljak, 10.08.2015.

Kompletirano je prvo kolo u Ligue 1 s tri nedjeljna susreta u kojima su po pobjedu upisali domaćin i gost dok je jedan susret završio neriješeno...

Lyon je u novu sezonu krenuo domaćim kiksom protiv Lorienta. Očekivala se pobjeda Fournierove momčadi na Gerlandu, no gosti su se obranili, a što nije očistila dobra obrana Lorienta, spasio je raspoloženi Benjamin Lecomte.

Najbolju priliku za pogodak Lyon je propustio u prvom poluvremenu kada je Lecomte obranio pokušaj < b>Alexandrea Lacazettea, lopta se odbila do Fekira koji glavom šalje loptu u vratnicu.

Bordeaux je na svom travnjaku upisao poraz od Reimsa 2:1 u ravnopravnom dvoboju koji nije dobar nagovještaj sezone za domaću momčad.

Na poluvremenu se sve činilo "urednim" za domaćina koji je vodio od 41. minute golom Khazrija iako je na polovici prvog poluvremena ostao bez ozlijeđenog Gregoryja Sertića. U nastavku je Reims krenuo po poravnanje, do njega je došao u 80. minuti pogotkom Nicolasa De Previllea, a onda u 87. minuti Theoson Siebatcheu zabija za preokret i tri boda gostiju.

Toulouse je bio bolje sreće i jedini je domaćin koji je stigao do pobjede. Na svom stadionu ugostio je St. Etienne i svladao ga s 2:1.

Iskusni Loic Perrin doveo je goste u vodstvo u 17. minuti, ali Martin Braithwaite poravnava u 26. minuti, a Wissam Ben Yedder zabija za pobjedu početkom drugog dijela. Kraj susreta Toulouse je dočekao s igračem manje nakon isključenja Aleksandra Pešića u 87. minuti.