Branimir Korać • subota, 22.08.2015.

Zanimljivi susreti drugog kola Bundeslige, a posebno dramatično bilo je u dvoboju između Hoffenheima i Bayerna...

Bayer iz Leverkusena stigao je do pobjede na gostovanju kod Hannovera zahvaljujući jednom pogotku i to onom Calhanoglua u 18. minuti susreta. I dalje bez Tina Jedvaja i s Darijom Krešićem na klupi, gosti su ipak bili bolji protivnik i zasluženo slavili.

Po bod su osvojili Eintracht i Augsburg koji su u Frankfurtu remizirali 1:1. U zanimljivom i izjednačenom dvoboju bodovi su podijeljeni, a iako je Augsburg vodio sve do 86. minute, remi je u konačnici najpravedniji ishod. Augsburg je poveo u 23. minuti kada je Francisco Caiuby pogodio domaću mrežu, a remi je izvukao Marco Russ u 86. minuti.

Ivan Perišić možda je odigrao svoju posljednju utakmicu u dresu Wolfsburga. Perišić je odradio 74 minute nakon čega ga je zamijenio Nicklas Bendtner koji je i postigao pogodak za poravnanje u 83. minuti. Köln je vodio od 30. minute pogotkom Simona Zollera.

Sjajna i dramatična utakmica na Rhein-Neckar Areni gdje je Hoffenheim ugostio Bayern. Bavarci su na kraju slavili s 2:1, a Hoffenheim je propustio veliku priliku za pobjedu.

Hoffenheim nije mogao poželjeti bolji start, već u devetoj sekundi stigao je do vodstva pogotkom Kevina Vollanda čime je izjednačio bundesligaški rekord po ranom pogotku. U završnici prvog poluvremena izjednačio je Thomas Müller i činilo se da će Bayern preokrenuti stvari i na kraju ostvariti cilj.

Međutim u 73. minuti Boateng skrivljuje kazneni udarac, zarađuje drugi žuti karton i Hoffenheim ima meč loptu. No ne koristi je, Polanski ne pogađa mrežu i Bayern ipak dobiva priliku za pobjedu. Koristi je Robert Lewandowski koji zabija u sudačkoj nadoknadi za 2:1 gostiju.

Darmstadt je izdržao u Gelsenkirchenu i vraća se neporažen. Iako je dominirao, Schalke nije uspio doći do pobjede i morao se zadovoljiti s 1:1. Gosti su od devete minute vodili pogotkom Konstantina Rauscha, a Julian Draxler postavio je konačnih 1:1 u 47. minuti.